czwartek, 19 września 2013

Odzież dziecięca i niemowlęca. Wpis sponsorowany.

Jesienią przychodzi czas na przegląd zawartości szaf. Wracają do łask cieplejsze sweterki, kurtki, chroniące przed przemoknięciem spodnie. Zwłaszcza odzież dziecięca zazwyczaj wymaga całkowitej wymiany, bo też i dzieci szybciej zużywają swe ubrania, wyrastają z nich w zastraszającym tempie i zmieniają upodobania tak kolorystyczne, jak i związane z zainteresowaniami. Moda bywa zaskakująco poważnie traktowana przez dzieci. Jakże tu nosić kolejny rok z rzędu ten sam motyw na bluzie, gdy całe przedszkole, czy szkoła, nosi już bohaterów najnowszych kreskówek? Ale są i wierni wielbiciele ulubionych postaci, którym ciężko pogodzić się, że wyrośli, że spodnie mają za krótkie nogawki, a sweterek rękawy. I koniecznie chcą znów swego Kubusia, czy Hello Kitty na koszulce.

Zaczyna się gorączkowe poszukiwanie w sklepach, przeglądanie ofert internetowych takich jak sklep Dany.pl. Całe szczęście, jeśli szukany motyw posiada w ofercie nasz sprawdzony już i ulubiony producent odzieży dziecięcej. Pozwala to zaoszczędzić bardzo dużo czasu i nerwów, gdyż rozmiarówka u poszczególnych producentów potrafi się różnić nawet o kilka wielkości. Wiąże się to nie tylko z różnicami w oznaczeniach w poszczególnych krajach, ale i z pewną niedbałością przy seryjnej produkcji. XS i M w jednej firmie odzieżowej mogą być identyczne z XXS lub L w drugiej, co wymaga kolejnych wizyt w sklepie lub wędrowania na pocztę. To główny powód, dla którego warto trzymać się jednej marki, lecz niebagatelne znaczenie ma też jakość wykonania i użytych materiałów. 

Szczególnie odzież niemowlęca, choć zazwyczaj używana jest nader krótko, to jednak intensywnie. Częste pranie w wysokich temperaturach stanowi spore wyzwanie dla wielu ubrań.


By nie przeżyć rozczarowania już przy pierwszym praniu dziecięcych ubranek (zwłaszcza rozczarowania własnego dziecka, które straci ulubiony ciuszek), należy je dobierać z rozwagą, czytać metki i opisy, nie wierzyć zbyt niskim cenom. To, że cena odzwierciedla jakość, jest z natury rzeczy smutną prawdą i na dłuższą metę lepiej posłuży starannie, a nie na szybko, wybrane ubranie, które wytrzyma cały sezon. Zwłaszcza jeśli będzie ubraniem „wędrującym” i trafi w ręce kolejnych dzieci w rodzinie.

W ten sposób oszczędzamy czas i pieniądze – które tracilibyśmy (z reguły w marketach) na szukaniu kolejnych ciuszków, które zaraz się spiorą, porozciągają, poprzecierają... I tak w kółko.


P.S. Zainteresowanych zapraszam na fanpage https://www.facebook.com/DanyPL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz