niedziela, 23 sierpnia 2015

OZE na osiedlu domków jednorodzinnych

Ostatnie problemy z ogólnopolską siecią energetyczną wywołane suszą nie dotkneły małych odbiorców, czyli międzi innyi gospodarstw domowych, ale już więksi odbiorcy, choćby nawet galerie handlowe zostały zmuszone do ograniczenia poboru prądu np. do wyłączenia części infrastruktury, przestawienia klimatyzacji na "jałowy bieg" czy ograniczenia oświetlenia. Wiele zakładów pracy wstrzymało produkcje. 

Pojawia się jednak pytanie: Czy na pewno gospodarstwa domowe są bezpieczne na przyszłość, jeśli chodzi o niezakłócony pobór prądu?


W trakcie moich wędrówek po Pomorzu odwiedziałem znajomych na osiedlu pod Starogardem i zauważyłem, że wielu ludzi instaluje sobie instalacje wykorzystujące OZE. Słyszałem, że wielu ludzi bierze na to nawet kredyty z wsparciem UE a nawet tzw. kredyty prywatne.Oczywiście większość takich instalacji to solarne grzanie wody użytkowej. Jeśli powiększycie zdjęcie, zobaczycie, że 3 z 4 budynków na zdjęciu ma na dachu instalacje tego typu.Oczywiście trafił się "sąsiad", któremu panel CWU nie wystarczył, mamy tutaj fotowoltaikę pełną gębą.


Cóż, jeśli przeczyta ten post właściciel instalacji, to gratuluję pomysłowości i innowacyjności. Tak trzymać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz