Jakie konto dla przedsiębiorcy?

Każdy, kto obecnie prowadzi firmę wie jak ważne jest posiadanie dobrego i funkcjonalnego konta firmowego. Nie chodzi tu tylko o wygodę rozliczeń z ZUS czy Urzędem Skarbowym, ale o fakt, że nawet w stosunkowo małej firmie coraz więcej klientów wybiera opcję płatności na konto bankowe. Czy chcemy tego, czy nie bez konta firmowego coraz trudniej się obyć.
Jak było, kiedy rozpoczynałem karierę?
Z kontami jest teraz tak samo jak z innymi produktami, z telefonami, z dostępem do internetu, z telewizją, definitywnie skończyły się czasy, kiedy szło się po prostu do najbliższego oddziału bankowego, gdzie po odczekaniu swojego w kolejce znajoma kasjerka Pani Halinka załatwiała wszystkie formalności i de facto nie było żadnego wyboru – w życiu przedsiębiorcy czas to pieniądz, więc nikt kiedyś nie wybierał banku, uwagi na opłaty, tylko raczej na fizyczną odległość od biura. Pamiętacie jeszcze te czasy?
Ja sam pamiętam czasy pierwszej studenckiej posady i np. wizytę w banku spółdzielczym, gdzie konto miał mój szef i robienie przelewów (2-3 zł za jedną opłatę, 30 zł miesięcznie za prowadzenie konta). Nieźle... co?

Te czasy się jednak skończyły i stawiamy teraz raczej na bankowość mobilną, co więcej, jak wspomniałem wcześniej, w ofertach dla firm można naprawdę wybierać. Najważniejsze teraz wydaje się sprawne działanie infrastruktury internetowej banku.
Przedsiębiorca po godzinach
Oczywiście praca się kiedyś kończy i nawet jeśli prowadzona firma jest jednoosobową działalnością gospodarczą dobrze mieć jest osobne konto. Wiele osób prowadzących małą firmę ma tylko jedno konto, ja jednak uważam, że warto rozdzielić finanse biznesowe od prywatnych. Fajnie mieć konto osobiste na posobnych zasadach, jak wcześniej wybrana oferta komercyjna, czyli na przykład konto bez opłat za prowadzenie konta i standardowe przelewy internetowe. Ciekawą opcją, która też nie była dostępna w opisywanych przeze mnie czasach biznesowego debiutu jest oszczędzanie na koncie online.
Idziemy na „bankowe zakupy”
Konto firmowe, konto prywatne dla przedsiębiorcy? Może specjalne dedykowane konto zaprojektowane do oszczędzanie? Jak widać wybór jest teraz tak szeroki, że można wybrać się na prawdziwe bankowe zakupy.
Z drugiej strony różnorodność ofert potrafi niejednego przyprawić o ból głowy, dlatego warto zerknąć na przykładowe zestawienie kont, z jasno i klarownie przedstawionymi parametrami, jak na przykład: https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych

Czas nadchodzącego nowego roku, to czas osobistych i zawodowych postanowień, czas na zmiany i ulepszenia. Wykorzystajmy ten noworoczny zapał na optymalizację naszego portfolio produktów bankowych.
Wszystkiego najlepszego w 2016 życzy autor!Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?