Posty

Zarabianie pieniędzy? Czy studia są potrzebne?

Grafika
Czy studia uniwersyteckie są potrzebne w robieniu kariery i zarabianiu, czy może jest to czas "wyjęty z życia" zawodowego? Często słyszę, że studia nie są potrzebne do rozwoju zawodowego... chcesz poznać moje zdanie? Zapraszam do wysłuchania audycji. Zapraszam na nowy film na kanale YT. 

Negocjujemy cenę produktu i oszczędzamy. Sposoby #2

Grafika
Podaję kolejne kilka sposobów na oszczędności poprzez targowanie się o produkt, który chcemy kupić. Dzisiaj trochę przykładów dotyczących kupna samochodu, które jednakże można śmiało użyć w innych przypadkach. Negocjuj! Oszczędzaj! To są w końcu Twoje pieniądze! Link: https://www.youtube.com/watch?v=_o6Kk1O5FYE

Negocjujemy cenę produktu i oszczędzamy. Sposoby #1

Grafika
Dzisiaj kilka sposobów na oszczędności poprzez targowanie się o produkt, który chcemy kupić. Opisane dzisiaj sposoby cechuje jeden wspólny mianownik - budowanie przewagi poprzez cierpliwość i spokój w negocjacjach. Długość nagrania: 6:01 Link:  https://www.youtube.com/watch?v=LF2UImPR2dU Zapraszam do klikania subów ;-)

Oszczędzanie dzięki negocjacjom? Negocjuj etycznie

Grafika
Dlaczego warto negocjować etycznie i nie przesadzać z technikami perswazji i manipulacji wobec drugiej strony? Co się stanie jeśli druga strona zorientuje się, że nie jest tu partnerem umowy, ale "ofiarą" manipulacji? Jak to wpłynie na dalszą współpracę?  Negocjuj etycznie - zyskasz pieniądze w dłuższej perspektywie. Długość nagrania: 6:00 Link:  https://www.youtube.com/watch?v=P95yjrUzRjk Poprzednia część: https://racjonalne-oszczedzanie.blogspot.com/2021/03/oszczedzanie-dzieki-negocjacjom.html

Oszczędzanie dzięki negocjacjom

Grafika
Czy warto negocjować zniżkę na produkty i usługi? Czy negocjowanie ceny jest "w porządku" wobec oferenta? Jak starszy kolega, Pan X. namówił mnie na stosowanie negocjacji i co z tego wyszło... Jakie warto mieć emocjonalne podejście w przypadku negocjacji? Te pytania poruszam w dzisiejszym podcaście na YT. Link:  https://www.youtube.com/watch?v=6Z_jo7xqoIw Długość nagrania 7:39 Pozdrawiam!

Półka z LEDami

Grafika
Hej, miałem dostęp do uszkodzonej taśmy LED (bardzo krótka), zastanawiałem się co z tym zrobić i wpadłem na pomysł, aby wykorzystać to co mam do zrobienia sobie półki-lampki LED. Wystarczyło także na oklejenie półki od strony ściany, co w sumie daje fajny efekt.  Film:  https://www.youtube.com/watch?v=q-gzTzD7LsA LEDy są na pilota i mam do dyspozycji trochę kombinacji kolorów. Jak Ci się podoba? Zapraszam na kanał na YT:  https://www.youtube.com/channel/UCdFbdLkZhdQgi9jUWaZCmVw

Pomysł na tani regał w stylu "Tetris"

Grafika
Witam. Chciałbym Ci dziś pokazać mój pomysł na tani regał/półkę w stylu "Tetris". Miałem kilka skrzynek drewnianych po jakimś projekcie dekoracyjnym, postanowiłem zastosować twórczy recykling, a ponieważ brakowało mi akurat jednej półki, postanowiłem działać. Koszt takiej skrzynki to o koło 19 zł za sztukę. Wykorzystałem też lakier bezbarwny akrylowy, okucia, wkręty, które już posiadałem. Czyli jakoś to uśredniając - cena materiału za całość 100 zł. Tak naprawdę można było zamontować półkę bez tych okuć i zamaskować wkręty, ale taki surowy styl magazynu, stolarni to właśnie to na co miałem ochotę. Na zdjęciach widać ewolucję projektu i dokładanie kolejnych klocków ;-) Podoba się? Skomentuj wpis na FB i obowiązkowo poleć go znajomym ;-) Aha, jeszcze mam film:

Przepis na tani płyn do spryskiwaczy

Grafika
Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem, zapewnij sobie czystą szybę i dobrą widoczność podczas jazdy, szczególnie wieczorem i nocą. Warto przygotować sobie własny zapas płynu do spryskiwaczy i używać go bez ograniczeń, w miarę potrzeb. Dzisiaj pokażę Ci jak ten zapas przygotować oszczędnie i skutecznie!  Zapraszam na film z mojego drugiego kanału FB:

Ile kosztuje zaparzenie jednej kawy w domu?

Grafika
Niedawno pisałem o bardzo rozrzutnym zwyczaju picia kawy "na mieście". Tak, kawkowanie poza domem w wyraźny sposób rujnuje nasze finanse, o ile jest to stały rytuał, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie dnia. Lubisz dobrą kawę? Ile kosztuje zaparzenie jednej kawy w domu? Na filiżankę daje się średnio 7g kawy mielonej. Paczka specjalistycznej (dietetycznej) kawy, którą kupuję ma 250g i w promocji najczęściej udaje mi są ją kupić za 9,99 zł. W zaokrągleniu, jestem w stanie zaparzyć z paczki 36 kaw.  Koszt "suszu" pojedynczej kawy to 28 groszy.  Kiedyś liczyłem ile kosztuje zagotowanie wody na kawę i jest to średnio 3 grosze (ceny 1 kWh energii nie uległy istotnej zmianie od mojej ostatniej kalkulacji). Umówmy się, że umycie filiżanki to podobna kwota, ilość wody jest tu na granicy błędu, ale jednak mamy jej podgrzanie (CWU) oraz kropelkę detergentu. Kolejne 3 grosze. Słodzisz? Ja nie, ale możemy doliczyć około 2 groszy za zwyczajowe dwie płaskie łyżeczki cukru,