Inwestycje dla młodego faceta? Możliwość eksmisji właściciela nieruchomości

Dużo się ognistych komentarzy wylało na FB po opublikowaniu przeze mnie wpisu:

Inwestycja w nieruchomość dla młodego faceta? Mieszkanie wynajmuj, kupuj inne aktywa!

Co takiego kontrowersyjnego tam właściwie było, co rozpaliło publiczność - szczególnie damską?

Otóż zwróciłem uwagę na następujące dwa fakty. 

Po pierwsze współczynnik rozwodów w Polsce to średnio około 36%, natomiast lokalnie, w dużych miastach może być to nawet 50%.  Jest to bardzo smutne, ale akurat ja spełniam tu tylko rolę listonosza przynoszącego złe wiadomości - czy Ty rozumiesz tę metaforę?

Po drugie prawo w Polsce premiuje kobiety, z komentarzy i doświadczeń Kolegów wynika, że istnieje rażąca dysproporcja między tym jak wymiar sprawiedliwości traktuje mężczyzn - mówię tu konkretnie np. o podziale majątku przy sprawie rozwodowej. W efekcie młody mężczyzna może łatwo stracić swoje ciężko zapracowane M.

Rozwiązanie?

Skoro jest tak wielkie ryzyko katastrofy osobistej - nie warto kupować własnego M., lepiej je wynajmować razem z Partnerką/Żoną! Reszta pomysłów jest dostępna w tamtym wpisie dla zainteresowanych.

Domowe obowiązki...

Czy przesadzam sugerując młodym Kolegom np. rozdzielność majątkową?

Nie sądzę, a nawet temat zagrożeń ze strony przedsiębiorczych i sprytnych kobiet (wybranej mniejszości kobiet, których do związku pcha motywacja majątkowa) jest tu niedoszacowany, istnieje bowiem...

Możliwość eksmisji właściciela nieruchomości

...i nie jest to mrzonka, czy przesada.

Na pozór przepisy prawa wydają się społecznie słuszne, sprawiedliwe... cytuję:

30.11.2020 — Niezwłoczna eksmisja sprawcy przemocy domowej - nowe uprawnienia policji i sądów.

Możliwość eksmisji z mieszkania sprawcy przemocy domowej wprowadzona została ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w art. 11a. ... Oznacza to, że Sąd w postępowaniu o eksmisję sprawcy przemocy z mieszkania nie bada komu przysługuje do tego mieszkania prawo własności, prawo najmu czy inny tytuł prawny do lokalu.

Jednak diabeł tkwi w szczegółach, sugeruję przeczytać więcej informacji na ten temat:

Link do niebieskiej linii PDF

(...) W uzasadnieniu wniosku należy wykazać, że z uwagi na np. alkoholizm, wyzwiska, przemoc fizyczną czy psychiczną (należy opisać zachowanie sprawcy) wspólne zamieszkiwanie z nim w jednym lokalu jest szczególnie uciążliwe (...)

I co Ty na to?

W praktyce nawet nie trzeba nic udowadniać, sprytna pani, która sobie zapragnie wymienić Cię na lepszy model i przejąć w użytkowanie Twoje mieszkanie może zarzucić Ci dużo rzeczy: wyzwiska, przemoc psychiczną (i jak się z tego potem wyplątać, skoro na to nie ma dowodów?). Może zatem jeśli zdecydujesz się mieszkać z dziewczyną w swoim mieszkaniu masz zakładać ukryty monitoring i zapisywać obraz na zaszyfrowanym serwerze? Może masz uważać za każdym razem, kiedy znajomi przyjdą na domówkę i prosić ich o zabieranie ze sobą pustych butelek (bo widok butelek przy koszu na śmieci, to może już być dowód alkoholizmu). Naprawdę nie wiem! Czy Ty masz jakąś koncepcję? 

Mieszkając z kobietą możesz zostać wyeksmitowany natychmiast ze swojego domu decyzją Policji, a sąd może przyklepać sprawę. 

I to naprawdę już nie jest śmieszne. W Polsce za wyrzucenie psa z domu są surowe kary, ale mężczyznę można wyrzucić na bruk bez problemu... i to z mieszkania na które on zapracował w pocie czoła, ponieważ partnerce zamarzył się "lepszy model", a dotychczasowy partner np. znudził się, "przestała to czuć", itp., przy czym ewentualna partnerka o motywacji "materialnej" była na tyle sprytna, że zaaranżowała "przemoc domową".

Tak. Wiem, że dotyczy to małego % kobiet, mimo wszystko przy tak wielkim ryzyku wyłożenia się związku (średnio 36%) młodym mężczyznom zalecam zabezpieczyć swoje interesy i zapewnić sobie bezpieczeństwo osobiste oraz finansowe.

Intercyza z kobietą, zabezpieczenie majątku dla Twojego dziecka, zabezpieczenie bytu własnego mężczyzny na wypadek sytuacji kryzysowej nie powinno być tematem tabu.

Mam nadzieje tym razem na dojrzałe dyskusje poważnych ludzi na FB. Pozdrawiam!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.