Pożyczka internetowa a kredyt gotówkowy

W dzisiejszych czasach coraz dłużej pracujemy i coraz później wracamy do domu. To sprawia, że możliwość załatwienia wszelkich spraw online, także finansowych, ma coraz więcej zwolenników. Z pomocą mogą przyjść firmy oferujące pożyczki przez Internet; to świetna opcja dla wszystkich osób nie mających zbyt dużo czasu. Zanim jednak zdecydujemy, czy lepsza będzie dla nas pożyczka internetowa czy kredyt gotówkowy, warto poznać zasady ich przyznawania.

Obserwując aktualne trendy na rynku da się zauważyć, że coraz bardziej zacierają się różnice pomiędzy pożyczką internetową a kredytem gotówkowym; jest to spowodowane koniecznością podniesienia poziomu konkurencyjności banków wobec atrakcyjności ofert firm pozabankowych. Mimo to, podstawowe różnice wciąż są bardzo wyraźne; dotyczy to w szczególności zasad przyznawania pożyczek i kredytów, warunków spłaty czy okresu oczekiwania na podjęcie decyzji o rozpatrzeniu wniosku złożonego przez potencjalnego Klienta.

Różnica w postrzeganiu

Pożyczka przez Internet może wydawać się potencjalnie ryzykowną formą zaciągania zobowiązań. Osoby, które obawiają się pożyczek pozabankowych częściej wybierają kredyty gotówkowe otrzymywane w oddziale instytucji bankowej. Jeśli pojawia się potrzeba dodatkowego zastrzyku finansowego bez konieczności spędzania długich godzin w banku, należy rozważyć zaciągnięcie pożyczki pozabankowej. Bądźmy jednak ostrożni w wyborze instytucji, której chcemy zaufać. Na szczęście wystarczy stosować się do kilku zasad, by zagwarantować sobie bezpieczeństwo całej operacji finansowej: sprawdzać wypowiedzi innych Klientów na stronach i forach dyskusyjnych, dokładnie zapoznać się z ofertą wybranej firmy i przejrzeć rankingi zaufania takich instytucji, które często są publikowane przez niezależne, profesjonalne serwisy.

Zasady przyznawania

To, na jakich zasadach zostanie nam przyznana pożyczka internetowa zależy głównie od tego, jaką firmę wybierzemy. Sprawdzając opinię innych użytkowników i rankingi wiarygodności instytucji pozabankowych interesująca jest oferta wonga.com. To jedna z niewielu instytucji oferujących pożyczki przez Internet, która sprawdza swoich potencjalnych Klientów w BIK i biurach informacji gospodarczej mimo, że obsługa może przebiegać w całości zdalnie. Oznacza to, że osoby o złej historii kredytowej nie otrzymają pożyczki z tego źródła. Świadczy to o tym, że wonga.com działa profesjonalnie udziela pożyczek odpowiedzialnie.

Niezrozumiałe warunki

Warto jednak pamiętać, że dobra historia kredytowa to często nie jedyne wymaganie banku. Te instytucje często wymagają też okazania umowy o pracę, co bywa problematyczne na przykład z uwagi na alternatywną formę rozliczania się z pracodawcą. W ten sposób banki mogą wykluczać część osób z grona swoich potencjalnych Klientów. Instytucje takie jak wonga.com zachowują odpowiednie środki ostrożności, przy jednoczesnym otwartym i przyjaznym podejściu do Klienta.

Inną kwestią pozostaje język, w jakim stworzona jest oferta danego banku – często potencjalni kredytobiorcy mają trudności by przeanalizować wszystkie stawiane przez bank warunki, nie poświęcając na to znacznej ilości czasu. Rzecz ma się inaczej w przypadku pożyczki internetowej – w wonga.com regulamin przyznawania pieniędzy i sama procedura są opisane prostym i zrozumiałym językiem. 

Przeznaczenie

To, czy zdecydujemy się na pożyczkę internetową czy kredyt gotówkowy powinno być związane przede wszystkim z indywidualnymi potrzebami. Kredyt gotówkowy jest zazwyczaj kierowany do osób, które potrzebują znacznej sumy pieniędzy, a okres spłaty zobowiązania będzie odpowiednio dłuższy. Z kolei pożyczka internetowa w wonga.com to świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują niewielkiej kwoty na krótki okres czasu – powodem mogą być np. niespodziewane wydatki.

Najistotniejsze różnice między pożyczką internetową a kredytem gotówkowym:

Sposób składania wniosku i przyznawania pieniędzy. W przypadku pożyczki internetowej w wonga.com cały proces odbywa się online– od wypełnienia wniosku do poznania decyzji firmy. Kredyt gotówkowy przyznawany jest zazwyczaj w siedzibie banku.

Czas oczekiwania na decyzję. Niektóre firmy, takie jak wonga.com, szybko podejmują decyzję o przyznaniu środków, jeśli tylko wszystkie podane dane zgadzają się ze stanem rzeczywistym, a potencjalny Klient ma dobrą historię kredytową. Czas oczekiwania w przypadku banku może być różny – od kilku godzin (w bardzo rzadkich wypadkach) do nawet kilku tygodni.

Wysokość przyznanej kwoty. Przyznanie kredytu gotówkowego wiąże się zazwyczaj ze znaczną sumą pieniędzy. Wniosek dotyczący pożyczki internetowej jest zazwyczaj składany przez osoby, które potrzebują niewielkiej kwoty, którą muszą przeznaczyć w związku z nadzwyczajną sytuacją.

Okres spłaty zobowiązania. W przypadku kredytu gotówkowego okres spłaty jest bardzo często wydłużony; może trwać nawet kilka lat. Oprocentowanie jest różne i zależy od banku, który wybierzemy. Pierwsza pożyczka krótkoterminowa w wonga.com jest przyznawana najczęściej na okres do 60 dni a jej koszt to zaledwie 10 zł.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?