Wyprzedaż rocznika - szansa dla oszczędnych

Zakup auta prosto z salonu to gwarancja pewności i bezpieczeństwa. Wielu kierowców waha się jednak pomiędzy zakupem droższego nowego auta, a tańszego z drugiej ręki. Okazją do zakupu nowego samochodu w bardzo korzystnej cenie są wyprzedaże rocznika, organizowane przez zdecydowaną większość marek.

Wyprzedaże roczników – czym są?
Głównym celem dealerów organizujących wyprzedaże jest sprzedaż modeli wyprodukowanych wiosną. Dzięki temu importerzy mogą wprowadzić do salonów nowe auta, które dopiero zjechały z linii produkcyjnej. Wyprzedaże roczników startują w grudniu i trwają zazwyczaj do marca następnego roku. W tym okresie możemy nabyć nowy samochód z kilkuprocentowym upustem, dzięki czemu w naszym portfelu zostaje nawet kilka tysięcy złotych. Na większe oszczędności możemy liczyć w przypadku droższych i lepiej wyposażonych modeli. Oprócz kwotowych rabatów dealerzy oferują także na specjalne pakiety usług obejmujące m.in. ubezpieczenie, serwis czy dodatkowe wyposażenie. 


Kupując auto z poprzedniego rocznika musimy się liczyć z nieco niższą ceną ewentualnej odsprzedaży po kilku latach, ale obniżki cen bazowych zwykle rekompensują tę niedogodność.

Kiedy odwiedzić salon?
Wyprzedaże cieszą się dużą popularnością, dlatego aby uniknąć konkurencji i wybrać najciekawsze oferty, warto zawitać w salonie zaraz po ogłoszeniu wyprzedaży. Przed wybraniem się do dealera warto zapoznać się w internecie z aktualnymi promocjami i przygotować listę interesujących nas modeli. Często można również skontaktować się z dealerem bezpośrednio przez formularz umieszczony na stronie, dzięki czemu nie musimy jechać do salonu „w ciemno”.

Z wyprzedaży i na kredyt
Zakup samochodu, nawet podczas wyprzedaży rocznika, to dla większości z nas spore obciążenie budżetu domowego. Mało kto może pozwolić sobie na wydanie znacznej kwoty jednorazowo, dlatego warto skorzystać z kredytu na samochód. To rozwiązanie pozwoli na rozłożenie wydatku w czasie, a podczas wyprzedaży rocznika możemy niekiedy liczyć na dodatkowe promocje finansowania. Wybierając kredyt należy go dopasować wysokość raty miesięcznej i okres kredytowania do swoich możliwości finansowych. Na przykład kredyt Škody oferuje różne propozycje w zależności od tego czy planujemy zakup auta na dłużej, czy chcemy płacić niskie raty i często zmieniać samochód na nowy. Z kolei osoby, które dysponują wkładem własnym w wysokości połowy wartości auta mogą liczyć na dogodny kredyt 0%.

Gdy planujemy zakup auta na kredyt, warto skorzystać z kalkulatorów kredytowych, które dostępne są na stronach marek. Pozwalają one wyliczyć ratę miesięczną dla różnych modeli i różnych wersji wyposażenia samochodów. Często może się okazać, że już za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie więcej możemy pozwolić sobie na auto wyposażone w dodatkowe elementy znacznie poprawiające komfort użytkowania.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.