System komentarzy Disqus na Racjonalnym Oszczędzaniu!

Domyślny system komentarzy Bloggera był jedną z moich przyczyn przejścia na własny hosting, co tu dużo mówić, jest on niezbyt „doskonały”. Przez ostatni rok glównej aktywności na własnych hostingach maksymalnie ograniczyłem możliwość komentarzy tutaj, jednak w końcu postanowiłem to zmienić i dzisiaj na dobre zainstalowałem na Racjonalnym Oszczędzaniu system Disqus, który sprawdził się już na moich dwóch innych blogach archiwalnych

Archiwum... no tak, fakt, że Blogspot traktuję w tych kategoriach bynajmniej nie oznacza, że blogspotowe adresy www poszły u mnie w odstawkę. Blogami się opiekuję, cały czas są dla mnie przydatne jako zaplecze. Dorobek tego adresu www jest faktem, któremu nie ma co zaprzeczać, dlatego utrzymuję go w stanie aktywnym. Dawne posty są wciąż cennym zasobem i bynamniej na razie nie mam zamiaru przenosić ich gdzie indziej.

Sam blog Racjonalne Oszczędzanie przeszedł dość gruntowny "remont" w celu zwiększenia jego użyteczności dla Googlowiczów i moich Czytelników. Jest to pełnowartosciowa część mojego dorobku i porządny kawałek blogerskiej historii.


Jak działa Disqus? Dość prosto od strony użytkownika. Poza mozliwością komentarzy z konta Google jak dotychczas mamy mozliwość:
- logowania z Facebooka
- logowania z Twittera
- logowania z Disqus
- pisanie jako użytkownik bez rejestracji nick/e-mail, przy czym e-mail może być fikcyjny (jak pisać bez jakiejkolwiek rejestracji widać na obrazku powyżej), choć ja i tak widzę IP osoby komentującej.

Oczywiście włączam opcję pre-moderacji jako ochronę przed spamem i hejtem oraz moderację linków.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.