Oblicz swoją wartość netto i zaplanuj przyszłość z Finarchy.com

Chciałbyś posiadać narzędzie, które pomoże zaplanować przyszłość finansową, uporządkować i przejąć kontrolę nad wydatkami. Ułatwi podejmowanie ważnych decyzji finansowych dotyczących emerytury oraz założenia rodziny. Brzmi nierealnie? Na rynku pojawiła się aplikacja webowa oraz mobilna Finarchy.com, która pomoże uporać się z problemem zarządzania budżetem domowym. Dodatkowo dzięki rozbudowanej analizie wydatków, pokaże gdzie warto poszukać oszczędności. 

Rewolucja technologiczna sprawiła, że zarządzanie finansami osobistymi nigdy nie było tak łatwe. Dziś mamy do dyspozycji szereg narzędzi pozwalających na szybkie i sprawne zapanowanie nad domowym budżetem. Ciekawą alternatywą jest aplikacja mobilna i webowa Finarchy.com, która, w przeciwieństwie do konkurencji, pomaga spojrzeć na finanse z szerszej perspektywy. Jak podkreślają twórcy: "Finarchy.com oferuje kompleksowe zarządzanie długookresowym dobrobytem, opierające się na koncepcji zasobów, stanowiących źródła wpływów i wydatków użytkowników".

Co oznacza nazwa Finarchy? Nazwa Finarchy.com nawiązuje do koncepcji wolności finansowej, rozumianej jako dążenie do dobrobytu, finansowego zabezpieczenia oraz niezależności. Aplikacja powstała jako sprzeciw wobec zastanej rzeczywistości, nieuzasadnionej konsumpcji, która często wynika z niskiej świadomości finansowej.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że aplikacja Finarchy.com miała swoją premierę zaledwie kilkanaście dni temu. Z uwagi na ilość dostępnych funkcji, a tym samym szerokie możliwości jakie zapewnia, przeznaczona jest raczej dla użytkowników bardziej zaawansowanych.

Jakie są zalety aplikacji finansowej?

1. Planowanie przyszłości - aplikacja nie koncentruje się na historycznych transakcjach, ale pozwala planować przyszłość finansową zarówno jeśli chodzi o wpływy i wydatki, jak i planowanie wartości majątku netto użytkownika. Podstawowym elementem serwisu jest "linia życia" użytkownika, umożliwiająca projektowanie przyszłości finansowej (np. sprzedaży samochodu) oraz obserwowanie konsekwencji podejmowanych decyzji (np. jak zmiana formy zatrudnienia wpłynie na bieżące wpływy itp.).


Moduł planowania przyszłości w aplikacji Finarchy.com

2. Śledzenie wartości netto - Finarchy.com poza ewidencją i planowaniem wydatków/wpływów pozwala na określenie wartości netto majątku użytkownika. W aplikacji występują obiekty nazwane "zasobami", którym może być przypisana określona wartość. Wartość ta może być obliczana i prognozowana na podstawie parametrów zasobów określonych przez użytkownika.


Moduł śledzenia wartości netto w aplikacji Finarchy.com

3. Analiza i obserwacja decyzji życiowych - aplikacja prezentuje konsekwencje różnych działań i decyzji, związków przyczynowo – skutkowych. Możliwe jest to poprzez samą koncepcję powiązania przepływów z zasobami, a także przez specjalne analizy scenariuszowe.

Moduł obserwacji decyzji życiowych w aplikacji Finarchy.com

4. Tworzenie zaawansowanych i złożonych analiz - Finarchy.com daje możliwość przypisywania zasobów do osób i w ten sposób, pośrednio do poszczególnych transakcji. Zasoby mogą być przyporządkowane do pojedynczych lub do wielu osób,  przez co możliwe jest tworzenie bardziej złożonych analiz.

5. Monitorowanie wszystkich kosztów i przychodów związanych z danym zasobem - zasoby to aktywa i pasywa użytkownika, a więc z jednej strony np. mieszkanie, samochód, a z drugiej kredyt hipoteczny itp. Parametry zasobów kształtują transakcje (np. od wysokości kredytu i jego oprocentowania zależy wysokość miesięcznej raty).


Moduł monitorowania zasobów w aplikacji Finarchy.com

Sami twórcy zaznaczają, że aplikacja wymaga jeszcze dalszych poprawek i rozbudowy istniejących funkcjonalności. Szczególnie dotyczy to szaty graficznej. Warto również zauważyć, że ze względu na sporą ilość funkcji, aplikacja mobilna jest jedynie uzupełnieniem webowej.

Stworzenie narzędzia o charakterze edukacyjnym, które ma kompleksowo wspomagać w zarządzaniu długookresowym dobrobytem, wydaje się spełniać oczekiwania potencjalnych użytkowników. Miejmy nadzieję, że aplikacja będzie nadal dopracowywana i spotka się z szerokim zainteresowaniem wśród miłośników nowinek technologicznych. Wszystkie informacje o projekcie dostępne są na stronie: www.finarchy.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?