3 x TAK, czyli dlaczego warto korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń?


Kalkulatory ubezpieczeń istnieją na polskim rynku już od jakiegoś czasu. Na początku uznano, że to wprawdzie ciekawy pomysł, ale sama idea jest mocno niepewna. Klienci przede wszystkim obawiali się, że podana przez kalkulator cena nie jest ostateczna, że w grę wchodzić mogą jeszcze dodatkowe opłaty, a sama opcja wybranego ubezpieczenia może nie pokrywać wszelkich zdarzeń, od których chciano się zabezpieczyć. Na szczęście okazało się, że te obawy były całkiem bezpodstawne.

Jak działa porównywarka ofert ubezpieczeniowych?

Współcześnie transakcje online cieszą się coraz większym zaufaniem. Jeżeli zainteresowany jesteś ofertą konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, kalkulator jego oferty odnajdziesz na danej stronie internetowej. Jednak jeżeli nie jesteś przekonany do jednego ubezpieczyciela lub po prostu szukasz najtańszej i najlepiej dostosowanej do Twoich potrzeb oferty, skorzystaj z porównywarki. Wówczas będziesz co prawda zmuszony do wypełnienia kilku okienek, ale wszystko to odbywa się w jednym formularzu, a otrzymany przez ciebie wynik jest bardziej przekrojowy. Na takiej zasadzie działa na przykład porównywarka OC Najtaniej u Agenta. Dzięki niej zyskasz przegląd ofert kilkunastu firm. Biorąc pod uwagę przysługujące Ci zniżki z uwagi na staż jako kierowca i bezwypadkową jazdę, porównywarka wskaże, które spośród naprawdę wielu propozycji obecnych na rynku, będą dla ciebie najkorzystniejsze. Żeby z niej skorzystać, potrzebujesz jedynie komputera z dostępem do Internetu, a cała procedura jest bezpłatna. Pamiętaj jednak, by skrupulatnie wypełnić pola. Wówczas zyskasz wiarygodną odpowiedź na swoje zapytanie. Wspomniany wyżej kalkulator ubezpieczenia samochodu - Najtaniej u Agenta to 55 ofert ubezpieczenia OC i AC. Wszystkie są aktualizowane na bieżąco, więc nie musisz obawiać się, że informacje są przedawnione, a Twój rachunek za ubezpieczenie będzie opiewał na inną kwotę. 

Szybko, łatwo i… tanio

Wypełnienie formularza porównywarki odbywa się anonimowo. Skorzystaj z tego i przechodź procedurę kilka razy, by jak najlepiej dopasować wszystkie parametry do swojej sytuacji. Dane, które musisz wypełnić, by móc skorzystać z oferty ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej z nawet 75% rabatem, to jedynie informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym Twojego pojazdu. Kilka prostych okienek da Ci odpowiedź na Twoje pytania odnośnie wyboru najkorzystniejszej dla Ciebie opcji ubezpieczenia samochodu. Pomyśl również o tym, że dzięki porównywarkom ofert ubezpieczenia OC cała procedura zawarcia polisy zajmie Ci tylko kilka minut. Nie musisz osobiście chodzić do oddziałów firm ubezpieczeniowych, nie musisz umawiać się z Agentami na odpowiadające wam obojgu godziny spotkania. Zaoszczędzony czas poświęcisz rodzinie i przyjemnościom.

Zakup polisy ubezpieczeniowej przez Internet to gwarancja otrzymania najbardziej korzystnych cen. To proste, konkurencja na rynku jest na tyle duża, że poszczególne towarzystwa muszą ze sobą konkurować o klienta. Dlatego zanim pochopnie podpiszesz umowę na kolejny rok, sprawdź ceny w porównywarce. Możesz na tym tylko zyskać! Oszczędność, szybkość i wygoda – to 3 x TAK przemawiające za korzystaniem z tego rodzaju narzędzia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.