środa, 1 stycznia 2014

Największe wiatraki w Polsce - Krobia - 120 m wysokości.

Podczas ostatniej podróży świątecznej zmieniłem nieco pokonywaną zwykle trasę przez Wielkopolskę i miałem okazję przejeżdżać drogą 434 koło największych betonowych wiatraków w Polsce... oto one.Zdjęcia są robione z okien pędzącego samochodu telefonem komórkowym...


...na zatrzymywanie się nie było czasu, choć wiatraki na tle zachodzącego słońca robiły wrażenie.W internecie znalazłem filmik YT, który jakiś pracownik nakręcił ze szczytu wiatraka.


W międzyczasie można sobie zerknąć na panoramę wielkopolskiego miasteczka Krobia...

Niepoprawnym miłośnikom "zielonej" energii, którym podoba się ta inwestycja, przypominam jednak brutalne fakty.

Najpierw zapraszam do zerknięcia na niedawny wpis: http://oszczedzanie.info.pl/blog/dzis-barborka-rola-gornictwa-w-gospodarce-niemcy-jako-wzor-do-nasladowania-rozmowa-z-tomkiem-z-gornego-slaska/

Otóż nie byłoby tych wiatraków bez górnictwa. Bez metali ziem rzadkich nie byłoby kluczowych elementów wiatraka, bez metali szlachetnych, złota, srebra i szeregu innych metali wydobywanych w pobliskim Lubinie, nie byłoby elektroniki wiatraka, cement i stal potrzebne do budowy to także coś, co mamy dzięki górnictwu.

Niezależnie od tego jak "eko" chcemy być, górnictwo jest, było i będzie podstawą gospodarki i rozwoju. Tym bardziej zapraszam do wejścia jeszcze raz na tamten post i dyskusji...1 komentarz:

  1. Te kolosy robią ogromne wrażenie. http://finansowe-blog.blogspot.com/ - na tym blogu skupiam najlepsze polskie blogi finansowe i uważam, że Twój blog również powinien się tam pojawić! W razie pytań, pozostaję do dyspozycji, Krzysztof.

    OdpowiedzUsuń