Wymiana walut online - korzystne rozwiązanie dla firm

Firmy, które współpracują z zagranicznymi partnerami i klientami, przeprowadzają liczne transakcje w obcych walutach. Jednak czy wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, jak zmniejszyć koszty owych transakcji? Czas poznać zalety i sposób działania internetowego kantoru wymiany walut.


Wielu przedsiębiorców, którzy dokonują transakcji w obcych walutach, popełnia trzy podstawowej błędy. A są to:
  • przyjmowanie przelewów w obcej walucie na rachunek złotówkowy,
  • zlecanie przelewów w walucie obcej, ale z rachunku prowadzonego w polskich złotych,
  • wykonywanie przelewów z rachunku złotówkowego na walutowy.
Dlaczego wymienione sytuacje są niekorzystne? W każdym z tych przypadków ma miejsce przewalutowanie, którego dokonuje bank, posługując się własną tabelą. Niestety nie jest ona dla przedsiębiorców korzystna i mogą oni przez to stracić kilka procent kwoty transakcji, co przy większych sumach jest już widoczną stratą.


Kantor internetowy jako dobre rozwiązanie


Korzystnym pod wieloma względami rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest korzystanie z kantoru online, które oznacza nie tylko oszczędności, ale także bezpieczeństwo, które jest niezwykle ważne.

Internetowy kantor umożliwia wymianę walut po korzystnych kursach oraz znacznie korzystniejszych spreadach niż w bankach tradycyjnych kantorach stacjonarnych. Różnica wynieść może nawet kilkadziesiąt groszy. W przypadku firm, które dokonują transakcji na wysokie kwoty, oszczędności pozyskane dzięki korzystaniu z wymiany walut online mogą być znaczące. Prowadzone przez serwis internetowykantor.pl statystki pokazują, że firmy dokonują za jego pośrednictwem wymiany walut o średniej wartości 4000 euro, przy czym oszczędzają aż 600 złotych.

Kolejną sprawą są przepisy i bezpieczeństwo. Według polskiego prawa kwot o wartości powyżej 15 000 euro nie wolno wymieniać w stacjonarnych kantorach. Należy rozliczaj je wyłącznie za pośrednictwem rachunków bankowych. W takiej sytuacji szczególnie warto skorzystać z usług internetowego kantoru i przeprowadzić transakcję sprawnie i bezpiecznie, bez konieczności chodzenia po mieście z dużymi kwotami w portfelu i związanego z tym oczywistego ryzyka. Warto też wiedzieć, że klientom, którzy chcą wymienić większe sumy, internetowy kantor oferuje możliwość bezpośredniego kontaktu z dealerami walutowymi i indywidualne negocjacje wysokości kursu.

Ponadto, kantor online nie nakłada również żadnych limitów dotyczących wymiany walut. Oznacza to, że transakcji dokonywać można w dowolnie wybranym momencie, a więc na przykład wtedy, gdy kurs jest dla nas atrakcyjny. Realizowane przez Internet transakcje przebiegają bardzo szybko, zazwyczaj trwają kilkanaście minut. Dla każdej dokonanej za pomocą serwisu transakcji klient otrzymuje rachunek w wersji papierowej lub elektronicznej, który ułatwia właściwe zewidencjonowanie i rozliczanie.


Jak działa internetowy kantor?

Warunkiem korzystania z usług internetowego kantoru jest posiadanie co najmniej dwóch rachunków bankowych – jednego w złotówkach, a drugiego w konkretnej walucie obcej.

Pierwszym krokiem jest rejestracja w serwisie, która wymaga między innymi podania wspomnianych kont w odpowiednich rubrykach panelu klienta. Jest to konieczne, aby system je pamiętał przy kolejnych transakcjach nie wymagał ich ponownego podawania.

Gdy się zalogujemy, by zakupić walutę obcą, musimy wybrać interesującą nas walutę i jej kwotę, konto złotówkowe, z którego dokonamy zapłaty oraz konto walutowe, na które zostanie przelana zakupiona waluta obca. Następnie klikamy w button, służący do potwierdzenia zlecenia wymiany walut. Gdy system poda nam numer konta, na które mamy wysłać zapłatę, logujemy się do swojego banku i wysyłamy przelew w złotówkach. Po krótkim czasie otrzymujemy wiadomość email od kantoru informującą o zaksięgowaniu środków. Wtedy wracamy do panelu klienta internetowego kantoru i zatwierdzamy transakcję. Zakupiona waluta najdzie się na naszym koncie walutowym po kilkunastu minutach.

Oczywiście, w podobny sposób możemy także sprzedać obcą walutę i wymienić ją na złotówki.


Oszczędności procentują

Dzięki korzystaniu z usług internetowego kantoru firma może oszczędzać podczas każdej transakcji całkiem spore kwoty, z których później zbierze się większa suma. Dodatkowe pieniądze przeznaczyć można na różne firmowe wydatki, które pozwolą firmie się rozwijać. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo, jakie zapewnia internetowy kantor. Nie wymaga wychodzenia z firmy z pieniędzmi w portfelu, a połączenia internetowe są szyfrowane, dzięki czemu niepowołane osoby nie mają możliwości przechwycenia danych.

Przekonasz się o tym wchodząc na:
https://internetowykantor.pl/


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.