Zakaz odkurzaczy mocniejszych niż 900W od 2017 r. w UE

Niedawno decydenci Unii Europejskiej zabronili kupowania przez nas odkurzaczy o mocy większej niż 1600W. Zasadniczo, prócz kilku mocniejszych wyjątków, które jednakże od 2017 roku znikną z półek (np. odkurzacze wodne), nie kupimy w pierwszej lepszej sieci handlowej odkurzacza mocniejszego niż 1600W.

Dlaczego? Wszystko ponoć w trosce o środowisko naturalne. Mocniejsze odkurzacze rzekomo szkodzą przyrodzie, słabsze mniej... czy tylko ja uważam tę logikę za absurdalną?


Absurdów jednak nie koniec. Większość konsumentów przyzwyczaiła się do nieprzyjemnego faktu, że sprzątają dłużej niż kiedyś i niestety gorzej, ponieważ zmianą układu silnika, konstrukcji dysz, itp. niestety nie da się do końca zniwelować słabszej mocy urządzeń, ale unijni decydenci przygotowali kolejną niespodziankę!

Od roku 2017 najwyższą dostępną w UE mocą odkurzacza będzie oszołamiające i wyrywające w kosmos 900W.  

Jeśli myślisz, że tym się da równie wydajnie i szybko odkurzyć mieszkanie jak moim odkurzaczem o mocy 2400W kupionym jeszcze przed unijnym zakazem to zapewne bez wahania uwierzysz też w zaskakujący fakt, że tak naprawdę autor tego posta jest długowłosą księżniczką Świętosławą, przeniesioną w XXI wiek przez machinę czasu z Terminatora...


Uśmiechnąłeś/aś się na moje porównanie? To teraz zapewne mina ci nieco zrzednie. Na obrazku powyżej widać naszą wspólną europejską przyszłość. Jest to przyszłość ze szmatą i mopem.

Witaj w nowym, lepszym świecie, bez zatruwających środowisko naturalne przeokropnych odkurzaczy ;-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.