Ogródek na balkonie - wykorzystaj "odpadki"

Idzie wiosna i czas coś "podziałać". Proponuję Wam zabawę w balkonowy czy parapetowy ogródek. Czy to takie oszczędne, że warte publikacji na blogu? Tak. Ma to sens. 


Po pierwsze to zajęcie bardziej konstruktywne i relaksujące niż tracenie czasu przed telewizorem czy na bezproduktywnym przewijaniu Instagrama, itp.


Po drugie wykorzystujemy tu de facto resztki warzyw, których nie wykorzystamy już w kuchni. Rozrośnięta cebula jest gorzka i sparciała, jakieś przesuszone pietruszki czy buraki (albo chociaż ich końcówki), nadają się tylko na śmietnik, a wsadzone do doniczki jeszcze puszczą świeżą nać czy botwinkę, itp. Jako donice można wykorzystać wszystkie pojemniki (zamiast je wyrzucać)


Po trzecie to rzeczywiście trochę kosztuje - jeśli pójdę do sklepiku obok i chcę codziennie kupić paczkę świeżej naci, lub szczypioru to wcale sumarycznie nie jest tak tanio.


Po czwarte i najważniejsze takie udane zabawy motywują do wzbogacenia swojej diety o zieleń i dużo warzyw. Moje zdrowie i kondycja znacząco poprawiły się po modyfikacji diety... a leki i lekarze też kosztują.

Co Ty o tym myślisz? Skomentuj!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?