Gazeta Wyborcza - naprawdę pożyteczna i niedoceniana gazeta.

W kręgach patriotycznych, libertariańskich, korwinowskich, osiedlowo-kibicowskich czy ekologiczno-alternatywnych przyjęło się nielubienie Gazety Wyborczej, obrażanie się na nią, itp. Poniżej wykażę wam w kilku punktach, że niesłusznie i to że Gazeta Wyborcza może być pożyteczna.

1. GW mogę mieć za zupełnie darmo, z dowolnego kącika prasowego, restauracji, czytelni albo nawet McDonald's, gdzie po całym dniu oczytana już, nieaktualna GW jest wystawiana przy półce na tacki do zabrania "na własność". (Oczywiście w różnych miejscach wypada się zapytać czy można ją zabrać do domu!).

2. To mnóstwo, ale to mnóstwo stron i dodatków, cała sterta papieru, nawet jeśli te multum dodatków tej najbardziej upasionej gazety na rynku cię nie zainteresują - to masz na przykład możliwość wykorzystania GW zamiast folii budowlanej, papieru pakowego, papieru ochronnego, wypełniacza do kartonów/przesyłek, itp. Wydaje się, że to nic, ale najtańsza folia ochronna przy remoncie to 3-4 zł, a ile jej czasem schodzi?

3. Jeśli nie masz dalej koncepcji co zrobić z Gazeta Wyborczą, weź kilka sztuk i ugnieć z nich dużą kulę. Kulę oklej taśmą pakową i już masz turbo-hiper-wyborczą piłkę, hardkorowo-survivalową w stylu Mad Max. Możesz ja dla zabawy pokopać z kumplami, albo pobawić się nią z dziećmi. Znajomi/dzieciaki znudzeni plastikowym kiczem i sterylnymi zabawkami docenią twoje rękodzieło (no może czasem dopiero po jednym, dwóch piwach... znaczy znajomi po piwach... nie dzieciaki).


4. Ekologiczna gospodyni zamiast używać folii i worków na śmieci może wyściełać kosz Gazetą Wyborczą, zapobiega to niszczeniu się kosza, przylepianiu śmieci i jest higieniczne, z tym że trzeba do osiedlowego śmietnika latać z całym kubłem - nieskuteczne, jeśli masz dużo mokrych śmieci.

5. Gazetę Wyborczą możesz podrzeć na paski i powiesić w wiejskiej wygódce - papier z GW jest dobrej jakości i nie ma co wybrzydzać, jednak przed finalnym użyciem polecam zmiętolenie i zmacerowanie Wyborczej.

Jak widzicie dałem 5 argumentów na rzecz Gazety Wyborczej. To jest Gazeta na piątkę!!!
Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawostka - jak kiedyś wygrałem w konkursie Agory 15 książek, to nagroda przyszła w wielkim pudle, a książki były ułożone w szpaltach zgniecionej GW, zgodnie z punktem nr 2. Autoironia? ;D

  Osobiście czytuję i cenię, choć głównie mówiąc "Wyborcza" mam na myśli dodatek Duży Format i wydanie weekendowe, w którym są zawsze rewelacyjne wywiady i artykuły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o proszę, wygląda na to, że moja wypowiedź miałaby oficjalne błogosławieństwo redakcji

   może jakaś wierszówka by wpłynęła :>

   Usuń
 3. A ja mam szósty. GW dobrze się pali. Robisz ognisko/palisz w piecu? GW wspaniale nadaje się na podpałkę (tylko palić trzeba w odpowiednich miejscach)
  I siódmy (stosowany u nas w domu w przypadku każdej gazety) Ukladasz stony gazety na szafie. Kurz osiada na kartkach, nie na meblu, więc potem wystarczy papier zebrać i już:P
  Oraz ósmy. Masz uzdolnione plastycznie dziecko? Chlapie farbkami po całym stole? GW jako warstwa ochronna blatu sprawuje się bardzo dobrze
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak robi¶ ze wszystkimi gazetami poza Nową Fantastyką

   Usuń
  2. NF jeśli kupuję to potem oddaję/przehandlowuję za coś, bo nie mam miejsca w mieszkaniu na biblioteczkę

   Usuń
 4. A u mnie szczeniaki sikają i kupy robią głownie na "Wyborczą". Nadaje się znakomicie do tego celu i "Nasz Dziennik" :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jeszcze dodam, że nie kupuję jej do tych celów specjalnie, tylko po znajomych i rodzinie zbieram. Żaden tytuł nie może się równać objętości i fakturze pod szczeniaczki, jak właśnie GW :-)

   Usuń
  2. ale oto kolejny miażdżący dowód na wyższość GW nad jakimkolwiek innym pismem :)

   kto jak kto, ale szczeniaczki wiedzą co dobre,

   a w życiu trzeba się kierować jakimiś autorytetami :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.