Jak wyłączyć reklamy na smartfonie #2

Teraz obiecany drugi wpis dotyczący wyłączenia reklam na smartfonie... w sumie przy okazji na biurku. Tak, oczywiście, przepis podany w...

Jak wyłączyć reklamy na smartfonie #1

...można też zastosować na laptopie, ponieważ procedury są podobne, a przeglądarki bez reklam w wersjach mobilnych i biurkowym na ogół mają opcję wzajemnej synchronizacji oraz importu/eksportu danych np. z przeglądarki Chrome!

Dzisiaj porozmawiamy o Firefoksie.

Tutaj sytuacja jest trochę trudniejsza niż w przypadku Opery opisywanej wcześniej. Po pobraniu aplikacji Firefox musimy wejść w ustawienia przeglądarki.


Następnie klikamy menu (trzy pionowe kropki) i klikamy Dodatki. Pobieramy i włączamy sugerowany dodatek uBlock Origin. To w zasadzie rozwiąże 95% problemów i nie powinniśmy już widzieć reklam w necie. Można wejść głębiej w ustawienia tego dodatku i się pobawić zestawem filtrów reklam, jednak to już zabawa dla przynajmniej średniozaawansowanych użytkowników.


W mojej opinii Firefox jest jakiś bardziej klarowny, elegancki niż Chrome. Jednak to samodzielnie musisz stwierdzić, co jest dla Ciebie najlepsze. Tak czy inaczej na biurku jest to mój pierwszy wybór jeśli chodzi o przeglądanie Internetu bez reklam.

Pozdrawiam!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?