Jak wyłączyć reklamy na smartfonie #1

Ostatnio było dość dużo wpisów motywacyjnych, ale teraz planuję powrót do bardziej  praktycznych. 


Pisałem dużo o tym, jak powściągnąć zakupowe emocje, bo prowadzi to nas do zadłużenia, tylko zastanówmy się co powoduje te emocje. Tak, jednym z wielu czynników są reklamy. Wyłączmy zatem reklamy w przeglądarce na naszym smartfonie!

Dziś jeden ze sposobów.

Wchodzimy na sklep z aplikacjami i ściągamy sobie przeglądarkę Opera. Zmiana przeglądarki to kwestia gustu, to jak ze smakiem kawy. Jeden lubi kawę z mlekiem, drugiemu spodoba się tylko czarna. Nie będę dyskutował czy interfejs przeglądarki jest ładny, czy nie. Przekonaj się sam/a.

Nie jestem tu jakimś turbo-fanem Opery. Zaglądnę także na inne przeglądarki z blokadą reklam, ale to rozwiązanie znam dobrze i od niego zacznę dziś.
Ściągnąłem Operę i nawet dodałem do głównego paska narzędzi, ale jeszcze jeden krok przed nami - trzeba wejść do ustawień (klikając ikonkę O w prawym, dolnym rogu przeglądarki), oraz kliknąć Blokowanie reklam "na niebiesko".

To wszystko. UWAGA! Opera nie blokuje wszystkich reklam na stronach internetowych a w panelu wiadomości wyświetla Ci swoje reklamy.


Tylko te 90% blokad na stronach internetowych to jest i tak satysfakcjonujący wynik, a panel wiadomości możesz sobie po prostu wyłączyć w ustawieniach, nie wyświetlać już na stronie głównej przeglądarki (i używać dalej np. Wiadomości Google). 

UWAGA dla sceptyków: Możesz w ustawieniach Opery zaimportować swoje zakładki, dane, ulubione z przeglądarki Chrome oraz włączyć konto Opery, które umożliwi synchronizację między różnymi urządzeniami oraz wersją przeglądarki na biurko.

Wybór Opery nie musi też oznaczać rezygnacji z Chrome. Ja kiedy pracuję nad układami reklam na stronach - używam Chrome, a kiedy reklamy mnie jednak zmęczą, Opery lub Firefoksa, o którym będzie niedługo wpis.

Pozdrawiam!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?