Echa konkursu, kolega kujacik oszczędza na skarpetkach :)

Bardzo spodobał nam się patent Sebastiana (kol. kujacik) na oszczędzanie. Patent nie tylko wywołuje uśmiech na ustach, ale przede wszystkim jest po prostu genialny w swojej prostocie i praktyczności:


Mój mały patent na oszczędność. Staram się mieć wszystkie skarpetki takie same (zawsze kupuję wielopaki, najlepiej z jakimś znakiem szczególnym). A to dlatego, że gdy zepsuje się jedna sztuka, to spokojnie mogę połączyć tą drugą z dowolną inną, zamiast ją wyrzucać. W ten sposób zakup 10 par takich samych starcza na zdecydowanie dłużej niż 10 par różnych. Daje to też pewną oszczędność czasu po wysuszeniu prania - nie trzeba dobierać i porównywać ze sobą, co przy czarnych skarpetach jest dość mozolne.
Wiecie co? A ja jeszcze trochę pamiętam te czasy, gdzie po skarpetki stało się w długich kolejkach, a "zepsutych" skarpetek się nie wyrzucało, tylko kobiety w domu (mamy, babcie, siostry) je starannie cerowały, aby starczyły chłopu czy dzieciakom na dłużej. To były czasy!

Komentarze

  1. Sahib stosuje ten sam patent. Kupuje od raz hurtowe ilości. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. I ja robię dokładnie to samo :-) Aby po praniu odróżnić swoje skarpetki od skarpetek Chłopa, kupuję w dwóch różnych kolorach. Dużo zaoszczędzonego czasu i... skarpetek :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Z pralki i tak wychodzą nieparzyście, prawda? ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.