Budżet państwa: wpływy z mandatów za 2013 rok; prognozy i wplywy z fotoradarów za 2014.

Po ostatnim wpisiena temat ogólnego zachowania policji w Polsce, czyli, moim skromnym zdaniem, ewidentnego nastawienia nie na bezpieczeństwo obywatela, ale na jego łupienie, zadałem sobie trochę trudu, by dotrzeć do informacji na temat tego na ile średnio władza obciąża nas takimi nieprzewidzianymi niespodziankami.

Dotarłem do informacji na temat 25% wzrostu planowanych wpływów budżetowych z tytułu mandatów i grzywien w budżecie za rok 2013. Była to suma ca. 20 miliardów zł, w porównaniu z 16 miliardami z roku poprzedzającego. Co to oznacza? Oznacza to, że każdy obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, średnio, wliczając w to sędziwych dziadków jak i noworodki średnio został ukarany przez naszą czcigodną władzę w tym jej bohaterskich funkcjonariuszy, mandatami, karami, grzywnami, itp. za sumę ca. 526 zł.

Można szacować, że i w tym roku rząd pragnie ukarać każdego z nas na średnio nieco ponad 500 zł.

W roku 2014, co już nieoficjalnie wiadomo same wpływy do budżetu państwa z fotoradarów wyniosą 120 milionów zł, a jest to zaledwie jeden element układanki. Kierowcy oprócz, młodzieży.... o czym pisałem między innymi w artykule...

(...) „oszczędna” armia...są oczywiście ulubioną grupą na celowniku władzy dbającej o „domknięcie budżetu”.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.