Nie publikuj prywatnych zdjęć na FB, nie podawaj informacji osobistych. Konsekwencje i niebezpieczeństwo!

FB już dawno przestał być wartościowym portalem, czymś co warto pielęgnować i utrzymywać. Wraz z ekstremalną masowością tego medium przyszły nie tyko zalety, ale i poważne wady. FB to  obecnie ulubione medium złodziei, oszustów, zboczeńców, pedofili i całej rzeszy złych ludzi, którzy chcą zrobić krzywdę Tobie i Twojej rodzinie, albo po prostu okraść i wyłudzić pieniądze. 

To co piszę, to nie jest żadna przesada, zerknij choćby na popularny artykuł o FB, który napisałem na podstawie materiałów prasowych i komunikatów Polskiej Policji. 

Jesteś na wakacjach? Nie wrzucaj na FB zdjęć w czasie rzeczywistym!


Dzisiejszy wpis to kontynuacja.

Nie podawaj na FB informacji osobistych, a jeśli one tam są, edytuj je i skasuj.

Po co zupelnie przypadkowym osobom z sieci są potrzebne informacje o Twoim stanie matrymonialnym, stanie posiadania, sytuacji zawodowej, sytuacji osobistej, miejsca zamieszkania, informacji o Twojej rodzinie... to tak jakbyś zostawiał/a otwarte drzwi wszystkim do Twojego prywatnego życia. Pamiętaj, że tam nie tylko są dobrzy ludzie, ale całe wyspecjalizowane gangi włamywaczy, prostytutek, stręczycieli, pedofili, handlarzy żywym towarem, szantażystów.... To nie jest przesada i żart. Każda informacja może ustawić cię na celowniku naprawdę złych ludzi?

Nie musisz wątpić w to co piszę ;-), szkoda czasu na wywody, dodam choćby, że moją pracę magisterską pisałem z tematów bezpieczeństwa w sieci, obroniona na ocenę bardzo dobrą.

Nie publikuj na FB zdjęć Twojej twarzy ani nie pozwalaj na publikację wizerunku twarzy i figury bliskich osób.

Pokazujesz się? Sorry, prawdopodobieństwo, że akurat Ty staniesz się popularną gwiazdą FB oraz Instagrama jest mniejsze niż wygrana w Lotto. Te media się już skończyły. Z polskich gwiazdeczek Insta śmieje się i kpi już cała branża marketingowa (poszukaj na ten temat artykułów w necie i się przekonaj, poczytaj o rekrutacji gwiazd Insta na tzw. imprezy w Dubaju i handlu żywym towarem). Publikowanie swoich zdjęć z najnowszymi kreacjami, z wypiętym tyłkiem na plaży, z dziubkiem, na Insta czy FB to jest obecnie żenada, kompletne dno. Natomiast prawdopodobieństwo, że ktoś profesjonalnie przerobi Twoje zdjęcie, zdjęcie Twojej siostry, dziewczyny, córki i będzie je szantażował albo umieści na stronach erotycznych jest 10000x wyższe. 

Na Insta się nie zarabia żadnych pieniędzy, w najlepszym razie wyłudzisz jakiś darmowy drink czy wejściówkę do klubu, żenada. Nie warto się narażać dla czegoś takiego. Nie warto pozwalać siostrze, dziewczynie, córce na takie narażanie się. Insta i FB z aktywnymi profilami "plażowymi" to są media dla blachar. Jeśli szanujesz siebie i swoją rodzinę, partnerkę, żonę, dziewczynę, córkę, itp. Skończ z idiotyzmem typu zdjęcia z plaży na FB i Insta, dziubki i wypięte tyłki. Proste. Szanuj siebie, szanuj kobiety!

Zdjęcia rodzinne...

...są tylko dla rodziny i bliskich znajomych. Każdy smartfon posiada opcję zapisu zdjęć w chmurze i udostępnienia albumu bikini z plaży w Grecji tylko wybranym osobom, najlepszej koleżance, rodzicom, ukochanej osobie... Nie ma potrzeby świecić dupą przed całym światem (i przy okazji się wystawiać na realne niebezpieczeństwo).  Są przecież komunikatory gdzie można wysłać album tylko osobom, na którym nam zależy.

Nie nawiązuj kontaktów z osobami, których nie znasz...

Przypadkowe osoby z netu to potencjalne zagrożenie... Tzw. "szybkie tempo" u chłopaka czy dziewczyny poznanych z netu to sygnał alarmowy. Praktycznie nigdy się to dobrze nie kończy. Daj sobie spokojny czas na długotrwałe rozwijanie znajomości. To nie szybki hamburger w popularnej sieci fast-food. To jest Twoje życie i Twoje bezpieczeństwo. Debili na około nie brakuje, a życie masz tylko jedno. Nie udostępniaj nowo poznanym ludziom w internecie zbyt dużo informacji o sobie. Ostrożność i sceptycyzm są tu zaletą.


Na temat bezpieczeństwa w sieci wypowiem się nie raz, na dziś starczy, jak masz jakieś swoje uwagi - komentuj! Pozdrawiam!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.