Jak bezpiecznie kupić używany samochód?

Z pewnością niedługo czeka mnie zakup samochodu i będzie to zakup auta używanego. Jedna z naszych koleżanek miała pewne przygody z kupnem auta i napisała mi na co należy zwrócić uwagę kupując auto używane. Zapraszam tutaj:

Kupowanie używanego samochodu. Jak się ochronić przed oszustwem?Facebook - konto Racjonalnego Oszczędzania na Facebooku założyłem relatywnie niedawno (w stosunku do czasu istnienia bloga) i miło mi, że cieszy się ono popularnością i zainteresowaniem.

Jeśli podobają Ci się artykuły oszczędnościowe to zmotywuj autora do dalszej twórczości i czym prędzej polub profil: Oszczędzanie :D

Dziękuję!

Komentarze

  1. Moja metoda kupowania używanego samochodu, to pojechanie na zakup ze znajomym blacharzem. Przed nim nic się nie ukryje, nawet 1 przekręcony km, ani drobna stłuczka. Ogólnie idealnego samochodu nie da się kupić, chyba że nowy w salonie, a płacąc mniej za używany trzeba się zgodzić na jakiś kompromis.

    Nigdy nie próbowałem straszyć sprzedawcy spisywaniem jakiejś szczegółowej umowy.
    Gdy ktoś ode mnie tego wymaga (w innej branży), pozbywam się klienta w ciągu kilku sekund. :)

    Wydaje mi się, że należy przemyśleć jeszcze jedną rzecz, mianowicie czy warto kupować drogi samochód, którego wartość jest dla nas sporym obciążeniem. Wtedy ryzyko dla nas staje się bardzo duże, co chyba mija się z celem kupna używanego przedmiotu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

Jak zbudować bunkier