Ceny LPG w Polsce. 2019

Właśnie przymierzam się do konwersji drugiego samochodu na LPG. To będzie silnik 1.4 benzyna. Tak czy inaczej zerkam właśnie na aktualne ceny LPG w Polsce. 

Średnia cena w różnych województwach na czerwiec 2019 różni się od 2.15 do 2.35 zł. Rozdźwięk ceny w wysokości 20 zł wcale nie zaskakuje. Na Dolnym Śląsku lub Wielkopolsce tankowałem ostatnio diesel po 5.09, tymczasem na Pomorzu widzę w jednym z dużych miast 5,29 i nie jest to jakaś cena wyrwana z kosmosu w okolicy.

Ok, zróbmy przegląd średnich cen LPG w Polsce na podstawie różnych danych z netu.

Wszystkie południowe województwa Polski  to średnia cena od 2.15 do 2.20. Środek i północ kraju to podobna cena. wyjątkiem jest województwo opolskie i lubelskie gdzie średnia cena jest o 10 gr wyższa. Czerwonym punktem na mojej mapie jest województwo mazowieckie gdzie średnia cena LPG to jest 2.35 zł. 


W następnej notatce sprawdzę sobie korelację ze średnią cen innych paliw oraz przekonuję za ile kilometrów instalacja LPG mi się zwróci. jeśli masz jakieś pomysły i swoje obserwacje na temat cen paliw w Polsce śmiało zapraszam do komentarzy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.