Obniż tanio temperaturę w pomieszczeniu. Folia aluminiowa.

Słoneczko przypieka  i tematem numer jeden wśród znajomych jest ochłodzenie mieszkania. Zanim rozważasz kupno klimatyzatora, podam ci jeden ze szybkich sposobów na obniżenie temperatury.


Potrzeba będzie tutaj folii aluminiowej albo rozwijanej z rolki, albo, jeśli rozwiązaniem ma być bardziej trwałe i estetyczne, to aluminiowej osłony do samochodu, karimaty termicznej, itp. Logika działania jest prosta i w miarę skuteczna - aluminium działa jak lustro i odbija promienie słoneczne. Promienie nie dostają się do pomieszczenia i nie zamieniają w energię cieplną. Robi się chłodniej.


Moje rozwiązanie prezentowane na obrazkach jest dosyć prowizoryczne ponieważ pomieszczenie i tak jest w stanie lekko remontowym, więc póki co estetyka nie gra tutaj dużej roli, w bliskiej przyszłości na pewno zamienię to na lepszą matę termiczną z folią aluminiową, lepiej dociętą i bardziej estetycznie zamontowaną na okno. Tymczasem grzeje właśnie teraz, więc biorę to co jest pod ręką w szufladzie i działam. Kilka minut i gotowe.


A jak ty radzisz sobie z upałem, napisz w komentarzach.

Zobacz:


Zrób samodzielnie letni płyn do spryskiwaczy!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

Jak zbudować bunkier

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?