Oszczędny produkt - Piwo Staromiejskie - Browar Witnica

Ostatnio zgromiłem nadużywanie al. i przesiadywanie w pubach, dziś pora się nieco zrehabilitować. Jakby nie było jestem wnukiem górnika, synem górnika, bratankiem kolejnego górnika... i nie śmiałbym nawet występować przeciwko górniczej tradycji, boskiemu trunkowi, którego korzenie sięgają pierwszych cywilizacji Mezopotamii i Egiptu, który przez tysiące lat był traktowany jako świętość: "płynny chleb".

Oczywiście tą starożytną "świętość" należy traktować z szacunkiem - tzn. nie nadużywać.


Piwo Staromiejskie z Browaru Witnica jest dostępne miedzy innymi w sieci Żabka za 1,49 zł + kaucja za butelkę 0,33l. Piwo jest z gatunku tych które uwielbiam - lekkie o niewielkiej zawartości al. (max. 4%) - piwo orzeźwiające, a nie otępiające. Wyczuwalna, ale nie przesadna, goryczka dobrze gasi pragnienie. Piwo w sam raz na upalne wieczory, po pracy.

Uważam, że Browar Witnica znany choćby z Lubuskiego i tym razem stanął na wysokości zadania i wypuścił produkt o dobrej jakości i smaczny. Jeśli, zamiast mocniejszych trunków, lubisz lekkie piwa - powinno ci posmakować. Kombinacja jakości i korzystnej ceny jak najbardziej kwalifikuje je do pozytywnej recenzji na moim blogu.

Komentarze

 1. Ciekawe, jaki ma zasięg dystrybucji. Będę w lipcu koło Kłobucka i spróbuję znaleźć. Bo jeśli piwo, to właśnie takie lekkie lubię (i najlepiej w tych poręcznych małych buteleczkach). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podejrzewam, że to marka wewnętrzna Żabki robiona przez Browar Witnica. Teoretycznie powinno być w całym kraju, chyba, że mają podział regionalny.

  Te butelki rzeczywiście są poręczne i zawierają optymalną ilość trunku. Nie za dużo, nie za mało. Po 0,5l człowiek czasem czuje się ociężały i przepełniony - a skoro już jest to się zawsze wypije.

  Ponoć właśnie ok 0.33l lekkiego piwa to ilość dobra dla zdrowia. Optymalne uzupełnienie kalorii, witamin i soli mineralnych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobre piwo. Najlepszy stosunek jakości do ceny na moim osiedlu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piwo jest STRASZNE, zarówno wersja 4 jak i 6%. Kupiłem w Żabce w celach testowych i po dwóch łykach trzeba było ten wynalazek wylać. Czy ktoś z tego "browaru" w ogóle spróbował co wypuszcza się do sprzedarzy?!

  OdpowiedzUsuń
 5. Być może trafiłeś na słabą lub przeterminowaną partię - 90% moich znajomych lubi to piwko.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.