Zmiana w polityce komentarzy - Moderacja - Oświadczenie dla czytelników z firm.

Drodzy czytelnicy, jestem z wami od blisko dwóch lat i prowadzę tego bloga dość konsekwentnie trzymając się pewnych reguł, a ostatnio dużo inwestując w bloga w sensie tematycznym i jakościowym.

Mam nadzieję, że dzięki temu dobrze się tu bawicie oraz macie okazje odnaleźć praktyczne wskazówki jak oszczędzić wasze pieniądze i podnieść sobie jakość i komfort życia.

Skończył się jednak okres, gdzie dysponowałem dużą ilością czasu na regularne pisanie kilku postów dziennie i uczestnictwo w gorących dyskusjach na blogosferze, a także sumienne pilnowanie porządku komentarzy. To kosztuje sporo wysiłku.


Za wysiłek i czas włożony w kreację tego bloga oraz przygotowywanie artykułów należy mi się wynagrodzenie od osób, które z tego chciałyby czerpać korzyści finansowe.

Ostatnio jednak coraz częściej w komentarzach pojawiają się nieautoryzowane reklamy wielu firm, które najwyraźniej masowo pomyślały, że blogosfera jest miejscem do darmowej reklamy.

Przez zachowanie niektórych użytkowników firmowych jestem zmuszony wprowadzić moderację i ścisłą cenzurę komentarzy.


Powiem tak - nawet posiadając małą firmę, przy kosztach ZUS, podatkowych, za lokale, za wynagrodzenia pracowników, itp. idących w konkretne pieniądze (minimum tysiące zł) przez myśl by mi nie przyszło, aby latać po prywatnych blogach i wciskać się z "partyzancką" reklamą w komentarzach nie płacąc autorowi bloga za linki, robiąc mu problem z moderacją, wprowadzając zamieszanie, itp. A ile kosztowałaby taka reklama uzyskana legalnie i bez podchodów? Nawet od 49 groszy dziennie wliczając w to VAT!

Drodzy czytelnicy komercyjni i firmowi - oświadczam, że blog Racjonalne Oszczędzanie nie jest miejscem do darmowej reklamy waszych firm!

Mój blog nie jest i nie będzie miejscem do darmowej promocji waszych sklepów internetowych, produktów czy usług.

To jest moja decyzja i jako gospodarz tego bloga proszę o uszanowanie tego, a chętnych do współpracy reklamowej i komercyjnej, na przystępnych i uczciwych warunkach zapraszam do kontaktu: LinuxEurope(małpa)gmail.com

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?