Komputer i net: Czy potrzebny jest nam plugin Flash?

Rzecz może na blog komputerowy, ale dotyczy nas wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy używają netbooków lub komputerów starszych, o słabszych parametrach.

Zamiast zbyt długo siedzieć przed kompem, 
lepiej porozmawiać z jakąś miłą osobą... 
tak nawiasem :)

Flashplayer, flash, plugin flash... zwał jak zwał. Po co nam on?

1. Coraz więcej nowoczesnych stron www rezygnuje z użycia flash'a w swojej strukturze. O ile wiem tylko jeden internetowy bank w Polsce używa flasha do nawigacji.

Ostatnią stronę z użyciem flash do nawigacji robiłem w roku 2003. Strona już nie istnieje (zawiesiłem reklamowaną firmę, ale w razie reaktywacji ta strona wydaje się już archaiczna).

2. Flash potrzebny jest do biurowych gierek w przeglądarce - o ile ich nie używasz, do grania jest zbędny. (Swoją drogą polecam kolejny klon Super Mario - zdecydowanie najbardziej zaawansowany: http://www.secretmaryo.org/)


3. Flash jest używany głownie do wyświetlania wkurzających reklam, wyskakujących okienek, które irytują i niesamowicie zamulają system, szczególnie w notebooku czy w starym komputerze?

4. Do oglądania YouTube i słuchania klipów z niego - wystarczy nowoczesna przeglądarka z HTML5, np. nowy Firefox.

Po co mi Flash? Ktoś ma pomysł?

Komentarze

  1. Zgadzam się z Remkiem. Flash jest zbędnym "wodotryskiem". Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych jestem wyznawcą poglądu rozsądnego minimalizmu. To znaczy, że po wyłączeniu CSS i pobierania obrazków powinienem móc odebrać prawie cały przekaz jaki niesie strona.

    OdpowiedzUsuń
  2. Głos oddany! :)
    A flash strasznie spowalnia uruchamianie się stron w starszych wolniejszych komputerach, więc też go nie używam u siebie :)
    Chociaż mam na stronie mini-animację z obrazków, ale to wszystko.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?