Żabka - promocja piw regionalnych - okazje i moja opinia.

Ostatnio sieć Żabka robi promocję tzw. piw regionalnych i na półce promocyjnej pojawiły się nowe marki, postaram się wam napisać co jest warte uwagi, a co nie.


Specjal - piwo Pomorza, z którego wielu z okolic Gdańska jest dumnych, ale niestety, za dobrze wypromowaną marką kryje się bardzo słabej jakości przemysłowy trunek HGB. Nie chcę urazić niczyjej regionalnej dumy, ale jeśli cenisz sobie jakość to nie warto się denerwować. Jeśli chcesz zaliczyć mocnego kaca zaledwie po 3-4 piwach to także jest patent (kup to coś w "złośliwym" prezencie komuś, kogo nie lubisz).

Brackie - etykieta i producent nie napawają mnie entuzjazmem, następny produkt Grupy Żywiec, tego typu piw/marek niby regionalnych a w rzeczywistości produkowanych przez wielkie koncerny nie toleruję (ale spróbowałem i jak na produkt korporacyjny całkiem znośne, goryczkowe, coś a'la piwo czeskie, ale znacznie mocniesze). Po katastrofalnym Specialu i niedobrej (nawet w opinii znajomych niewybrednych budowlańców) Warce jasnej Grupa Żywiec tutaj jeszcze broni honoru.

Noteckie jasne - jedno z lepszych piw w Polsce. Typowo polska dwunastka, ale gorzka niczym czeski trunek, choć pełniejsza. Po przejęciu Czarnkowa przez Gontyniec piwo zachowało jakość.

Noteckie ciemne - noteckie warzone z dodatkiem palonego słodu, tak samo pozytywny komentarz, o ile lubisz piwa ciemne i słodkie.

Mocne Polskie - plus za dobre chęci, widzę dobre dni przed tym piwem... ale faktem jest, że one jeszcze nie nadeszły. Za słodkie, za mało goryczki, moc odczuwalna przeciętna, smak przeciętny. Trójka plus. Jednak, jeśli lubisz mocne słodkawe piwa - próbuj, na pewno nie jest to korporacyjne rozczarowanie w stylu Specjala,

Lwówek Śląski - absolutny hit regionalny, szkoda że w moim regionie w lokalnej Żabce go nie ma na półce, choć jest na plakatach.... kompromitacja sieci.

Ciechan zwykły i Ciechan miodowy, bardzo dobrej jakości naturalne piwo, z tym że wersja miodowa jest słodka i.... miodowa :) Drogie? A kto powiedział, że dobre piwo musi być tanie? Tak czy inaczej Ciechan miodowy to dobry pomysł na prezent dla pełnej klasy i szyku damy, znacznie lepszy niż jakieś nieco wysilone francuskie wino. (Drogie Panie i Panowie, tym z was, którzy są początkującymi koneserami przypominam, że takie lepsze piwka się pije "ze szkła", a nie z butelki.)

Fortuna Wiśniowe - kolejny produkt typowo dla Pań, piwo o mocnym wiśniowym smaku i aromacie - piwa marki Fortuna są bardzo poprawne i nie jest to produkt wielkokorporacyjny. Smakować bez kompleksów proszę i koniecznie kupić swojej damie, o ile lubi słodkości.

Piwo Żywe - coś a'la delikatne piwo z wyczuwalnym posmakiem drożdży - jeśli ktoś lubi drożdżowy aromat (przyjemne wspomnienia z dzieciństwa - np. jak babcia robiła ciasto drożdżowe) to a pewno mu posmakuje, całkiem dobra jakość, oczywiście przy wyższej cenie.


Komentarze

  1. Oj Specjal... Twoja opinia to dla mnie cios :P, ale pewnie dlatego że smakoszem nie jestem i różnicy w smaku dużej nie odczuwam jeśli chodzi o piwo, ale czarny specjal był naszą obozową tradycją, w środowisku żeglarskim w jakim się obracam czasami bo sam żegluję jest to też wyśmienity trunek, ale co ja tam będę gadał jak malutko pije :P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?