Oprocentowanie mSaver - mBank nie zaszalał na tym rachunku!

Cały czas otrzymuje sygnały co do rachunku mSaver. Najwyraźniej jest to marketingowy zabieg mBanku aby zachęcić nowych klientów, jednak jest tu w sumie tyle gwiazdek i warunków, że rachunek oszczędnościowy mSaver zdarzył obrosnąć internetowymi mitami... rozprawmy się z nimi - porozmawiajmy o oprocentowaniu:


Na początku przypomnijmy co nieco - to jest już trzeci post o mSaver - zerknijmy na poprzednie:

1. Czy w ogóle brać ten rachunek? Z gorącą dyskusją: http://racjonalne-oszczedzanie.blogspot.com/2012/11/oszczedzanie-na-msaver-czy-skorzystac.html

2. Przemyślenia po eksperymentalnym założeniu mSavera i konfrontacją z telekonsultantką mBank: http://racjonalne-oszczedzanie.blogspot.com/2012/11/jak-zaozyc-msaver-czy-msaver-sie-opaca.html

Jedna z koleżanek w komentarzach sugeruję, że snuje domysły co do rachunku mSaver - proszę bardzo - nie jest łatwo to odszukać, ale można:

Korzystam ze strony:

http://www.mbank.pl/informacja/#cats=p/1/oprocentowanie/konta//oprocentowanie/konta.html


Tabele na dzień 11.11.2012 (swoją drogą z okazji Dnia Niepodległości wam też życzę kufla pysznego polskiego piwa i chwili relaksu!)


mSaver
standard od 3 000 PLN1 3,60%
premium do 3 000 PLN2 5,00%


1 Oprocentowanie standardowe naliczane jest w przypadku gdy suma miesięcznych zasileń rachunku będzie równa lub wyższa 3 000 PLN (dotyczy miesiąca kalendarzowego) oraz gdy całkowite saldo rachunku przekroczy kwotę 49 999,99 PLN.
2
Oprocentowanie premium naliczane jest w przypadku miesięcznego zasilania rachunku kwotą nie większą niż 2 999,99 PLN. W przypadku przekroczenia tej kwoty,  zostanie przywrócone oprocentowanie standardowe (dotyczy miesiąca kalendarzowego).

Przypominam, że aby dotrzeć do pułapu 7%, czy marketingowe 9% dla nowych klientów, należy spełnić kolejną rewię warunków, kruczków i gwiazdek!!! Przypomina to jakąś sesję eliminacyjną, czy inną selekcję!!!

W świetle powyższego zupełnie nie ma sensu opcja zaokrąglania transakcji dokonywanych w mBank. Warunkowo możemy dopuścić odkładanie jakiegoś procenta z naszych transakcji w mBank, o ile nie mamy tych transakcji zbyt wiele.

Jak widać mBank postanowił ukarać dotychczasowych klientów obniżając im o 2% możliwe osiągi promocyjne... postanowił także obniżyć oprocentowanie oszczędzających zbyt gorliwie... spadkiem oprocentowania do wielkości nie przewyższającej zwykłego rachunku eMax plus.

Rozumiem, że reklamy w TV są całkiem sympatyczne i miło powiedzieć znajomym, że się ma konto w mBanku i to genialne subkonto mSaver.... ale rzeczywistość jest brutalna.  Sorry moi drodzy - nie ma kokosów.

Komentarze

 1. aha, mówiąc o bezsensowności opcji zaokrąglania do 10 zł, mam na myśli utratę kontroli nad zasileniami mSavera i zniekształceniu obrazu wydatków

  OdpowiedzUsuń
 2. Też się czuję ukarana jako stały klient mBanku, gdybym nie miała teraz innych problemów na głowie poważnie bym przemyślała sprawę zmiany banku.
  A tak spokojnie przeczekam i może pomyślę o tym za jakiś czas.
  Dobrze, że napisałeś nieco więcej, bo ja naiwnie wierzyłam, że chociaż te 7% dają, a ty takie coś! :(

  OdpowiedzUsuń
 3. przede wszystkim od teraz mSaver będzie mi się kojarzył z wychudzoną świnką z Twojego obrazka niż słodkim prosiaczkiem z reklamy. swoją drogą przestałam wierzyć w cudowne rozmnażania się pieniędzy na koncie. twój post jeszcze bardziej mnie w tym utwierdził :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja widzę wszelkie konta raczej jako sposób na utrzymanie wartości pieniądza w czasie, niż jako możliwość zarobienia

   żyć z odsetek się niemal nie da

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.