Jak założyć mSaver? Czy mSaver się opłaca? Realne oprocentowanie.

Jestem akurat klientem mBanku, więc założenie nowych kont, subkont czy produktów inwestycyjnych tamże nie jest dla mnie jakimś wielkim wyzwaniem. W poprzedniej dyskusji o mSaver pojawił się argument, że opisuję produkt, którego sam nie mam.  No cóż, mam wystarczającą wiedzę aby ocenić taki produkt i to bynajmniej nie dlatego, że prowadzę bloga o oszczędzaniu, ale proszę bardzo to nie jest żadne wyzwanie (wybranie się na dzisiejszy trening to było dla mnie wyzwanie!)...

Kolejną ciekawą koncepcją były słowa Magdalaeny:

 "... w pierwszej promocyjnej fazie te 7% dla stałych klientów to jednak bardzo dobra oferta. Wybrałam odkładanie symbolicznych 100 zł na koniec miesiąca, a następnie przelałam tam nieco ponad 9.000 zł (promocyjne oprocentowanie jest na pół roku do 10.000 zł)...." 

OK,  mam chwilę, a jestem na tyle zmęczony po treningu, że  nic sensownego nie zrobię (a zakładanie rachunku mSaver bynajmniej nie uważam za wielce sensowne)... dzwonię na mLinię ...jeśli ktoś się nie wstydzi - uważam że tak najłatwiej założyć mSaver......a jak założyć mSaver z poziomu panelu administracyjnego - Oszczędzanie > Regularne Oszczędzanie, przejście do przycisku o składanie wniosku na dole wyświetlanej strony, pod symulacjami... (mało klarowne jak dla mnie)

1. Pytam ile kosztuje prowadzenie mSaver i jego założenie - jest to bezpłatne.

2. Pytam do jakiej kwoty jest zaokrąglenie, ktoś tu mówił o 2 zł - niestety - miła pani konsultatka mówi mi, że jest to 10 zł i koniec. To durna oferta, zbyt zniekształca strukturę wydatków.

3. Pytam jaką kwotę regularnie mogę zadeklarować do przelewu miesięcznego z eKonta na mSaver? Dowolną rożna od zera, 1 zł nie ma sprawy - ustalam sobie na razie 10 zł miesięcznie.

4. Nie deklaruję odkładania % moich transakcji, mimo iż może się na to zdecyduję, jak już - zrobię sobie taką niby-symulację oszczędzania z Cashback w innym banku.

5. Teraz pomysł koleżanki - otóż oprocentowanie mSaver wynosi 5% na chwilę obecną i tyle, nie ma cudów. Można warunkowo uruchomić warunkową promocję do 7%, ale trzeba zadeklarować minimalne wpływy na eKonto w wysokości 1000 zł przez dany okres.

Miesięcznie można maksymalnie przesłać tylko do 3000 zł wpłat dodatkowych na mSaver,  aby podpadało to pod te ultra cudne 9% czy choćby lekko cudne 7% (a bez tych megapromocji pod te - także promocyjne - 5%),  więc przypuszczam, że jeśli koleżanka przesłała jednorazowo 9000 na swój mSaver to patent z 7% nie będzie działał, mamy więc de facto limit wpłat na mSaver.

Oczywiście 7% jest do podanej przez koleżankę kwoty oraz tylko na pewien okres, z resztą tak jak przewidywałem nie znając szczegółowych warunków. Szereg gwiazdek w tej ofercie niestety nie daje efektu takiego jak hotel z wieloma gwiazdkami.

Podsumowując - naprawdę nic specjalnego, ten mSaver. Dodatkowe, krótkotrwałe bonusy to nic rewelacyjnego.

Pozostaje to jedynie jakąś ciekawą propozycją dla osób którzy mają trudności z zachowaniem dyscypliny w oszczędzani

Komentarze

 1. aha, 10 zł miesięcznie to mogę sobie spokojnie zadeklarować, więc mSaver w moim pakiecie kont zostawiam, niech sobie będzie

  czy mimo wszystko warto abyście wy też zainwestowali swój czas w otwarcie tego rachunku?

  to już wasza decyzja, w ostateczności patent z odkładaniem stałej sumy miesięcznie i powiedzmy 1-2% transakcji uważam za (warunkowo) sensowny

  całość potwierdza moją opinię o produktach bankowych - kokosy na lokatach się skończyły

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy próbowałeś twoje przypuszczenia:
  "Miesięcznie można maksymalnie przesłać tylko do 3000 zł wpłat dodatkowych na mSaver, aby podpadało to pod te ultra cudne 9% czy choćby lekko cudne 7% (a bez tych megapromocji pod te - także promocyjne - 5%), więc przypuszczam, że jeśli koleżanka przesłała jednorazowo 9000 na swój mSaver to patent z 7% nie będzie działał, mamy więc de facto limit wpłat na mSaver."

  gdzieś zweryfikować?
  Bo z regulaminu promocji nie wynika jednoznacznie że ta kwota 3000 tys ma znaczenie. Raczej bym obstawiała, że to ma wpływ na te środki powyżej 1000 tys...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. fizycznie założyłem to konto, aby pisać "z praktyki"

   wypytałem konsultantkę

   dziś ściągnąłem sobie regulamin promocji, z ktorego wynika, że to niestety fakty, a nie przypuszczenia

   będzie kolejny post o mSaver

   pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?