Jak rozgryźć smart shopping

Można niezaprzeczalnie stwierdzić, że Polacy smart shopping mają we krwi, a polowanie na okazje jest dla nich od pokoleń czymś naturalnym. Większa część polskiego społeczeństwa wciąż pamięta, jak nieco ponad 20 lat temu trzeba było się natrudzić, żeby cokolwiek zdobyć w sklepach. Półki świeciły pustkami, po większość produktów kolejki ustawiały się o świcie, a i tak nie mogliśmy kupić tego, co chcieliśmy. Z nadejściem kapitalizmu wszystko się oczywiście zmieniło, ale zakupowe nawyki i zdolność do wyszukiwania najlepszych okazji pozostała. 


Dziś naszym najlepszym sprzymierzeńcem w oszczędzaniu są vouchery i to z nich właśnie najczęściej korzystamy. Są to najczęściej kupony dostępne w formie kodu lub do druku. Teraz, gdy większość z nas posiada już smartfony, używanie takich kodów nie wymaga żadnego wysiłku. By zapłacić mniej za usługę wystarczy, że w restauracji pokażemy kelnerowi kupon na ekranie naszego telefonu, czy zeskanujemy go przy kasie w supermarkecie. Równie pomocne okazują się serwisy oferujące zakupy grupowe lub kupony rabatowe oraz internetowe porównywarki cen. Większość tego typu portali pozwala nam na rejestrację poprzez nasz profil na portalu społecznościowym, więc nawet wypełnianie rubryczek mamy z głowy. Wystarczy parę kliknięć i już należymy do grona użytkowników. Dzięki tego typu serwisom mamy dostęp do promocji w prawie każdej grupie produktów i usług. Najlepiej opłaca się jednak polowanie na bardziej ekskluzywne produkty, na które poza promocjami sprzedający i pośrednicy nakładają największa marże. Oprócz towarów z wyższej półki warto również skupić się na codziennych wydatkach, takich jak żywność i środki czystości domu. Możemy zaoszczędzić nawet na rozrywce i usługach medycznych, w tym usługach medycyny estetycznej. Dzięki kuponom zniżkowym w łatwy sposób można oszczędzać na podstawowych wydatkach i w efekcie częściej będziemy mogli pozwolić sobie na przyjemności, na które normalnie stać nas jedynie od święta. Dzisiejszy rynek oferuje nam nieskończony asortyment towarów i usług, a producenci prześcigają się w ofertach, wiec warto poświecić trochę czasu by znaleźć najlepszą opcję.

Większość konsumentów, którzy w świecie voucherów stawiają pierwsze kroki, mnogość portali i serwisów z zakupami grupowymi, czy kuponami może przyprawić o zawrót głowy. Który portal oferuje najlepsze promocje i jest wiarygodny? Gdzie szukać i jak uniknąć zakupu podejrzanej jakości? Zawsze warto pamiętać o tych paru poradach, które pomogą nam z zakupów wyjść zwycięsko i faktycznie zaoszczędzić. Newslettery to doskonałe źródło wiadomości o najświeższych ofertach i promocjach. Wystarczy nasz email lub profil na portalu społecznościowym, żeby do newslettera się zapisać. Listy ofert będziemy otrzymywać regularnie, bez żadnego wysiłku z naszej strony. Pamiętajmy jednak, żeby rejestrować się tylko w kategoriach, które nas naprawdę interesują. Bardzo szybko można popaść w niepotrzebne wydatki, kiedy kuszą nas 50% zniżki. Jeśli mamy więcej czasu i sami chcemy zająć się poszukiwaniami, to istnieją odpowiednie strony, które zbierają i porządkują oferty z innych serwisów dostępnych w sieci. Tworzą one swojego rodzaju porównywarkę cen. Większość portali z zakupami grupowymi, lub voucherami, tak jak i newslettery oferuje podział na kategorie. Dzięki temu mniej czasu stracimy na poruszanie się w gąszczu kuponów i szybko znajdziemy ofertę, która nas faktycznie interesuje. Nie zapominajmy również o aplikacjach na smartfony, które dzięki funkcji geo-lokalizacji pokazują nam oferty dostępne w najbliższych sklepach i lokalach.

Vouchery to świetny sposób na oszczędzanie na każdego rodzaju wydatkach. Portale je oferujące rosną w siłę, ponieważ wszystkie trzy strony transakcji są zadowolone. My nabywamy nasze ulubione produkty po niższej cenie, pośrednik dostaje prowizję od każdej sprzedaży, a sam producent zyskuje nowe grono klientów. 


Ten artykuł został stworzony przez Tomka Sikorę w imieniu Vouchercloud - pierwszej darmowej aplikacji mobilnej i portalu z ekskluzywnymi ofertami zniżkowymi i kuponami promocyjnymi.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.