Oszczędzanie transferu na mobilnym internecie. Opera Turbo w praktyce.

Często korzystam z internetu mobilnego, ma on tę zaletę, że w interesujących mnie lokalizacjach na ogół mam zasięg jakiejś sieci. Dużą wadą jest - poza realną prędkością, która naprawdę nie powala, choć pozwala mi w miarę swobodnie pracować i blogować - konieczność oszczędzania megabajtów transferu, w końcu na mobilnym necie za to się płaci!

Czy jednak takie oszczędzanie musi się wiązać z wyrzeczeniami?

Skądże, czy Drogi Czytelniku/Czytelniczko jesteś na blogu Dziadowanie i Oszczędzanie, czy Racjonalne Oszczędzanie? A no właśnie!!! :D

Ponieważ główną aplikacją do netu jest przeglądarka internetowa, do rozrywki i przeglądania ciężkich stron używam Opery.

Opera ma opcję, która przypomina znany kiedyś z Ery GSM Blueconnect Compressor (jakoś bardzo miło wspominam ten brand, nigdy nie będę tolerował zamiany na T-Mobile), tyle że kompresor Opery jest jak dla mnie znacznie lepszy!


Opcja nazywa się Opera Turbo i działa na zasadzie cloud computing, czyli nie zamula mi procesora, zwłaszcza przy używaniu netbooka. Załącza się ją w lewym dolnym rogu Opery - to ten mały niebieski "zegarek".

Jak widzicie przy wizycie na R-O Opera Turbo oszczędziła 1/3 transferu, średnia oszczędność dochodząca do 50% nie jest jednak jakąś rzadkością.

Czy Ty masz jakieś patenty na oszczędny mobilny net, albo inne ciekawe rozwiązania komputerowe? Jeśli coś takiego masz - podziel się ze mną i z czytelnikami!

Komentarze

 1. heh... rzekłbym, ze człowiek uczy się przez całe zycie, a i tak głupi umiera ;) Opery używam od wersji 3.60, a i tak ciągle sie uczę. O tym "turbo" niby wiedziałem, ale sobie "olałem"... A to faktycznie działa :)
  Roman

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli używasz mobilnego, albo baaardzo słabego kablowego, to naprawdę ma sens

   Usuń
 2. W ramach redukcji kosztów i awersji do podpisywania umów polecam:

  1. Internet w Aero 2 - darmowy.
  minusy: szybkość max 512kb/s, rozłącza się po godzinie, trochę formalności z załatwieniem karty SIM (oczekiwanie to pond miesiąc), no i na starych modemach aero2 nie pójdzie.
  tutaj info: http://jdtech.pl/2011/09/aero2-jak-zdobyc-karte-sim-wg-nowego-regulaminu.html
  plusy:darmowy i działa - jadę na nim już od roku.
  2. Karty Orange. Na alledrogo trzeba wpisać "internet orange". Wyświetlą się "nabite już karty, np: 6 GB za 8 zł, 18 za 15 zł itp.

  Naprawdę polecam, nie każdy wie. i nie ma tu żadnego "haka"
  Pozdro!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?