Recenzja: Linuxpl.com - godny zaufania hosting.

Całkiem niedawno zostałem postawiony przez przykrym faktem dokonanym przez mojego dotychczasowego dostawcę usług hostingowych - jednego z krajowych operatorów komórkowych. Dostawca po prostu zrezygnował z tego segmentu rynku, dostałem uprzejmą, aczkolwiek brutalną notkę o wypowiedzeniu usługi zgodnie z regulaminem świadczenia usług i pozostał mi miesiąc na znalezienie nowego hostingu oraz przenosiny.


Takie potraktowanie abonentów nie jest niczym nowym w świecie biznesu telekomunikacyjnego, więc pomyślałem, że może tym razem należałoby zaufać profesjonalistom - ludziom którzy zajmują się hostingiem od lat i jest to dla nich kluczowy obszar działalności - ludziom, którzy klienta potraktują poważnie i z szacunkiem.

Po skrupulatnych poszukiwaniach odpowiedniej usługi mój wybór padł na hosting Linuxpl.com prowadzony przez firmę Serveradmin.pl s.c już od roku 2002. Dobre opinie w internecie oraz bardzo atrakcyjna cena, sprawiła, że zdecydowałem się przetestować to rozwiązanie.

Ponieważ prowadzę strony dla małej, lokalnej firmy nie są mi potrzebne gigantyczne miesięczne transfery, zdecydowałem się zatem na opcje podstawową Konto W1GB za 49,20 zł za 12 miesięcy. Konto oferuje aż 600 GB transferu rocznie oraz 2GB pojemności. Te parametry są i tak grubo ponad potrzeby małej lub średniej firmy, za taką cenę, to rewelacja - i mam nadzieję, że mój interes rozwinie się tak, że rzeczywiście będę potrzebował aż tak dobrych parametrów hostingu :)


Po zarejestrowaniu przywitał mnie nie tylko bardzo przyjazny i intuicyjny panel użytkownika, ale i bardzo dobra obsługa klienta. Ergonomiczny panel oraz rozbudowane centrum pomocy, sprawiają, że samodzielna obsługa jest bardzo łatwa (w otrzymanym od firmy mailu otrzymałem wszelkie informacje potrzebne do skorzystania z ftp, konfiguracji, dostęp do kreatorów), natomiast z uwagi na nietypową konfigurację moich usług zdecydowałem się  skorzystać z obsługi telefonicznej oraz w późniejszej fazie z czatu z konsultantami firmy.


Pomoc i odpowiedzi na interesujące mnie pytania uzyskałem szybko i sprawnie, widać, że konsultanci naprawdę bardzo dobrze znają swój produkt. Proces podpięcia już posiadanych domen u innego providera pod moje konta na linuxpl.com oraz przeniesienie plików był prosty i szybki.

Jakie wrażenia z działania całości mogę wam przekazać? Hosting jest szybki, wszystko z czego chcę skorzystać po prostu działa natychmiast. Po poprzednich doświadczeniach z operatorem komórkowym jest to miła odmiana.


Ale to nie wszystko!

Ponieważ interesuję się mocno przejściem w branżę marketingu internetowego ważna jest dla mnie możliwość rozwoju i potencjalny dostęp do kont profesjonalnych dla biznesu IT.

Firma oferuje konto o gigantycznych parametrach, mianowicie konto WPro, o pojemności 100GB, bez limitu transferu, cena 344,44 zł za 12 miesięcy to niezwykle korzystna pozycja wśród innych tego typu ofert.

Dla osób takich jak ja, czyli bardziej celujących w marketing internetowy firma przygotowała konto SEO o aż 600GB transferu miesięcznie i z 53 adresami IP.

Podsumowując:

Opinie o Linuxpl.com na które natknąłem się tu i ówdzie były prawdziwe. Firma jest podmiotem poważnym, z bardzo dobrą obsługą klienta a hosting jest szybki jak błyskawica. Sam wziąłem te usługi dla swojej firmy. Polecam.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.