Supermarket TESCO - moja opinia.

Jakiś czas temu omawialiśmy Biedronkę, jako miejsce zakupowe kojarzone dawniej z biedą, obecnie całkiem akceptowalną sieć, zwłaszcza w przypadku nowych punktów - teraz zajmę się TESCO, jako jednym z większych supermarketów w mojej okolicy.W Tesco robię zakupy bardzo często i napiszę o pozytywach i negatywach tej sieci.

1. Ceny. Tesco już nie należy do tanich sieci, ceny nie powalają z nóg, co więcej zauważyłem niektóre produkty drożej niż u konkurencji. Ponieważ lubię regionalne i importowane piwa, idąc na te zakupy do Tesco muszę pogodzić się z myślą, że kupię drożej. Przykład - Lwówek Śląski w galerii alkoholi kosztuje ok 3,29 zł + kaucja zwrotna 50gr. To samo piwo w Tesco to 3,99 bez opcji zwrotu butelki.

2. Produkty - przeciętny, akceptowalny asortyment, ale bez rewelacji i wodotrysków. Generalnie nie można narzekać na wybór.

3. Marka własna Tesco to strategia średniej jakości w średnich, czasem niższych cenach. Dosyć dobra dla oszczędności. Tu nie narzekam. Kupuję na przykład płyn po goleniu Tesco za 3,99 i jestem zadowolony z jakości i zapachu.

4. Marka własna ubraniowa Cherokee czasem F&F jest całkiem akceptowalna cenowo, niektóre ciuchy z tej serii okazały się słabe, ale na ogół jestem zadowolony z jakości. Można na szybko coś kupić w razie potrzeby, choć nie jest to coś, co łowczynie okazji lubią najbardziej. Nie te rewiry dla wytrawnych łowczyń marek i okazji.

5. Godziny otwarcia - jak dla mnie rewelacja - 24h w większych Tesco to ideał, ale UWAGA! bywają w niektórych punktach okresy od 30 minut do 1h resetowania/zliczania kas, gdzie co prawda możesz poszwędać się po supermarkecie, ale już nie możesz podejść do kas i zapłacić. Zazwyczaj w okolicach godz 24.00 - 1.00 w nocy.

6. Clubcard - program lojalnościowy jest dość wygodny - zamiast zbierania głupich punktów co jakiś czas przychodzi przesyłka z bonami pieniężnymi, ew. z bonami rabatowymi - wolę to zdecydowanie niż programy lojalnościowe innych sieci. Moja ocena tego programu: 5+

7. Paliwo z Tesco - w mojej okolicy o akceptowalnej jakości, tylko raz przez ok. 8 lat tankowania zdarzyła się jakaś słaba lura zamiast benzyny - przy tym na sąsiedniej stacji, która cieszy się ponoć jakością i żelaznymi procedurami co do bezpieczeństwa paliwa około 3-4 razy lali podrobioną benzynę. Na tym tle to paliwo zdaje egzamin. Zero problemów z ON z Tesco!

8. Automatyczna myjnia samochodów na parkingach Tesco - słabizna i drogo, nie polecam.

9. Infrastruktura, czystość, bezpieczeństwo - poziom dobry, nie ma co narzekać.

Podsumowując, według mnie jest to całkiem poprawna sieć handlowa - duże plusy za program lojalnościowy i tanie paliwo, z dodatkowymi rabatami (kupony -5gr za litr za zakupy pow. 100 zł).

A jakie jest wasze zdanie?

Komentarze

 1. Wg mnie największy plus należy się Tesco za możliwość robienia zakupów online i niedrogie dostawy - ponieważ nie posiadam własnego samochodu to jest to czynnik decydujący przy robieniu większych (czyt. cięższych) zakupów

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam wyłącznie negatywne wrażenia z zakupów w Tesco. Kilka razy pojechałem na zakupy do Tesco w Sulejówku (k. W-wy). Może gdzie indziej jest lepiej, byłem tylko tam, bo mam blisko.
  Co mnie zirytowało?
  1.Przeterminowane produkty na półkach
  2.Produkty, których kończy się termin ważności w promocji.
  3. Czasami inne ceny na półkach, a inne w kasie (oczywiście wyższe).
  4.Brak koszy na śmieci przy wózkach, nie ma co zrobić z pozostawionymi w koszykach torebkami, butelkami itd. W ogóle nie znalazłem tam ani jednego kosza.
  5. Brak kultury obsługi. Nie wymagam dziękuję, ale nie odezwać się do klienta przy kasie ani słowem, to już jest chamstwo.
  Rozbawiła mnie pani w kasie, która krzyknęła na całą halę do koleżanki: "Zastąp mnie, bo muszę się odlać!" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oby jakaś kadra managerska (marketingowcy) dotarli do Twojego komentarza (a gwarantuję, że oni docierają!) i wyciągnęli wnioski

   Usuń
 3. Mnie najbardziej podoba się ten aspekt 24godzinnego sklepu, mam niedaleko takie tesco i czasem kiedy skończę późno pracę, mogę się tam wybrać i zawsze napełnię lodówkę porządnymi produktami (do wyboru jest asortyment we wszystkich grupach cenowych i nie za drogich też).
  pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, że dalej zaglądasz do mnie mimo tych okropnych kodów obrazkowych :(

   Usuń
 4. Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety dotyczącej poziomu satysfakcji z uczestnictwa w programie lojalnościowym Tesco/Carrefour. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w mojej pracy magisterskiej. Ankieta znajduje się tu:
  http://www.ankietka.pl/ankieta/114781/poziom-satysfakcji-klienta-z-uczestnictwa-w-programie-lojalnosciowym-tesco-clubcard-oraz-carrefour-rodzinka.html
  Pozdrawiam i dziękuję za każde wypełnienie:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.