Czas na grzyby! Dlaczego warto zbierać grzyby?

Mamy piękną jesień i polecam Ci pójść na grzyby! Wczoraj byłem na grzybach około pół godziny przed zachodem słońca... Wariacki czas na zbieranie grzybów, mimo wszystko trochę się nazbierało.Wartość odżywcza

Jednocześnie usłyszałem stary argument, że grzyby są bezwartościowe odżywczo, nic nie dają, itp. Nie jest to prawda. Zebrane grzyby zawierają od kilkunastu do około czterdziestu procent białka, przyswajalność tego białka to 60-90%. Warto poszukać informacji na ten temat samemu, oczywiście będą grzyby o niskich ale też o bardzo wysokich właściwościach odżywczych.

Oszczędność dla budżetu domowego

Jak by nie patrzeć jest to "leśne jedzenie", jedzenie darmowe, jeśli oczywiście nie brać pod uwagę naszego czasu, kosztów dojazdu na grzybobranie, kosztów przygotowania. Zamiast iść do supermarketu na zakupy, możesz wybrać się tez do lasu na "darmowe zakupy". Przypuszczam, że np. garnek sosu z podgrzybków będzie lepszym obiadem niż jakieś wędliny z supermarketu.

Relaksujący sposób spędzania wolnego czasu

To też jest po prostu ciekawa i zdrowa rozrywka, znacznie lepsza niż oglądanie TV. Chodzenie po lesie to jest relaks dla ducha i ciała. Osobiście wychodzę z założenia, że nie muszę zebrać dwóch pełnych wiader grzybów, wystarczy mi np. pół torebki, ale za to grzyby dobrej jakości (nie stare kapcie), wstępnie dość starannie oczyszczone i nie uciążliwe w późniejszym przygotowaniu. Nawet jeśli wiele nie zbiorę, z lasu wychodzę zrelaksowany i pełen energii. Tobie też tego życzę!

Integracja

Wspólne grzybobranie łączy ludzi. To bardzo pozytywna wspólna rozrywka, ale też możliwość psychologicznego łączenia pokoleń. Rodzic - dziecko, dziadkowie - wnuki. W świecie, kiedy każdy i tak głównie spędza czas sam, wlepiony w telefon, to bardzo fajna alternatywa rozrywki.

Czu Ty masz jakieś pozytywne argumenty! Pisz w komentarzach! 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Kresowa Zagroda - przeprowadzka z miasta na wieś.

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?