Wykorzystaj konstruktywnie wolny czas #2 - jesienne przetwory, grzyby

Ponad dwa lata temu usunąłem z mojego domu odbiornik TV oraz pakiet TV cyfrowej. Co ciekawe przy ofercie internetowej operator oferował mi "darmowy" pakiet TV. Odmówiłem. Po pierwsze jakbym miał ten pakiet, pewnie bym wydał znów pieniądze na nowy telewizor (a po co?) oraz spędzał więcej czasu przed ekranem. Spokojnie, czasem pooglądam TV, kiedy jestem w gościach, czy na wyjeździe w hotelu - to mi wystarczy w zupełności... natomiast w wolnym czasie wolę robić cokolwiek konstruktywnego - dziś znów kolej na spacer w terenie oraz jesienne przetwory... zatem idziemy na grzyby...


Na zdjęciu trzęsak pomarańczowożółty - grzyb, który jest dostępny w lasach przez cały okres jesienny oraz zimowy. Nie będę się rozpisywał na temat właściwości zdrowotnych, ja wykorzystuję go jako dodatek do zup i sosów (w postaci świeżej oraz suszonej) oraz na nalewkę. Kolejne zbory tego grzybka mam zamiar umieścić w zalewie octowej.

Oszczędzam mój czas, nie marnuję go przed TV, oszczędzam pieniądze - leśne przetwory w gruncie rzeczy niewiele kosztują (co najwyżej przyprawy, dodatki), oszczędzam wydatki na lekarza i leki - ruch w terenie to zdrowie i poprawa odporności.

Pozdrawiam!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.