Jak zabezpieczyć nieubezpieczony samochód przed kradzieżą?

Przychodzi w końcu taki czas w żywocie naszego auta, że jakby nie patrzeć, po prostu nie opłaca się go ubezpieczyć od wypadku i kradzieży (ubezpieczenie AC). Dzisiejszy wpis to początek rozważań, jak zabezpieczyć starszy, nieubezpieczony już samochód przed złodziejami.


Akcja STOP 24
To akcja przeprowadzana bezpłatnie przez lokalne komisariaty policji. Widoczną na obrazku naklejkę naklejamy na tylnej szybie samochodu. Jest naprawdę bardzo trudna do zerwania przez ewentualnego złodzieja i dobrze widoczna z daleka, szczególnie oświetlona reflektorami radiowozu (czy jak mówią na CB, miśkowozu). Patrol policji który zobaczy tak oznaczony samochód między 24.00 a 6.00, lub w innych godzinach wyznaczonych przez lokalną Policję, ma obowiązek zatrzymać go i poddać szczegółowej kontroli. Jeśli używasz samochodu w godzinach nocnych - mocno odradzam, jeśli wtedy na 99% słodko śpisz - jest to dość dobry pomysł.


Blokada kierownicy
Zawsze to coś, jakaś przeszkoda, potrafi opóźnić złodzieja w akcji nawet o około jednej minuty. Potem następuje z reguły przecięcie obręczy kierownicy i droga wolna. Z tego powodu też polecam jedynie najtańsze i najbardziej proste blokady - każda z nich będzie twardsza niż koło kierownicy.

Re-edycja: 16 lipca 2011 - ciąg dalszy artykułu:
Posty o kradzieży przenoszę stopniowo na nowy blog. Zapraszam zatem tutaj: http://zabezpieczenie.blogspot.com/2011/07/jak-zabezpieczyc-nieubezpieczony.html, jeśli interesuje was dalszy ciąg tego artykułu.

Komentarze

 1. A nie wystarczy wziąć gwozdzia i zrobic pare solidnych rys na masce i drzwiach?

  OdpowiedzUsuń
 2. To już przesada, niszczysz lakier, narażasz karoserię na korozję - i chyba w żaden sposób nie chroni to starego auta przed kradzieżą - one i tak idą na części...

  Oklejenie mocną folią powoduje za to, że auto staje się charakterystyczne, rzuca się w oczy, jednak gorzej je złodziejowi przeprowadzić do dziupli bez zwracania uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy alarm i konwencjonalne zabezpieczenie nie powstrzyma złodziei, bo oni doskonale mają opanowane metody unieszkodliwiania tego typu zabezpieczeń: alarmów, czy blokad kierownicy. Schemat każdego rodzaju blokady czy alarmu można znaleźć w internecie. W ten właśnie sposób wyrzuciliśmy z seata całą elektronikę (po prostu sprawdzając w internecie, jak to zrobić).
  Chłop za to zamontował przycisk odłączający pompę paliwa. Efekt jest taki, że każdy niewtajemniczony wsiądzie, zakręci, niby wszystko w porządku, a auto się nie ruszy :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. zgadzam się, i dlatego piszę to co piszę np. o blokadzie :)

  a to co zrobił twój Chłop, było także w dostawczaku Teścia

  ps. Jak tam pyzy? wyszły?

  OdpowiedzUsuń
 5. marcin wiesmak

  Ok. Poniewaz moj szwagier jest mechanikiem a przez to i ja obracam sie w kregach mechanicznych to powiem tak: nie ma auta do nie zaje.....
  A zabezpiecznia sa wszystkie do zlamania lacznie z GPS-em.
  Widzialem na wlasne oczy!
  Dzis auta kradnie sie na zamowienie. I tu jest potencjalna wtopa dla zlodzieja. On musi znalezc kupca/pasera w ciagu najdalej 2 tygodni inaczej moze byc wtopa.
  A odlaczenia pompy paliwa u Riannon - no coz jak dla mnie do obejscia ;)
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 6. no to jeśli macie jakieś sposoby na złodzieja - napisz :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?