Piwo "Łomża Niepasteryzowane" - recenzja

Dzisiaj jeszcze jedna recenzja, ponieważ testowany "oszczędny" produkt zrobił na mnie duże wrażenie. Za namową komentatora o nicku Wróbel zakupiłem dziś Łomżę Niepasteryzowaną.


Smak
Smak idealny, lekko wytrawny, nie czuję słodkiego posmaku, który czasem mnie drażni, ale jednocześnie nie ma tu ani grama kwaśnego posmaku, piwo jest po prostu idealnie wyważone i przefermentowane. Goryczka jest dobrana perfekcyjnie. Powiem tak, Wróbel polecił spróbować - więc kupiłem - nie spodziewałem się tak smacznego piwa.

Cena
Butelka jednorazowa 330 ml kosztowała mnie 2,25 zł - cena niska jak na wysokiej jakości piwo niepasteryzowane. Cenowo i jakościowo powala na łopatki importowane piwa czeskie i niemieckie w podobnej kategorii.

Zdrowie
Nie muszę chyba pisać tu przydługiego posta i przypominać, że piwo niepasteryzowane jest jednym ze zdrowszych trunków. Wszystkie witaminy, mikroelementy i całe dobro kryjące się w piwie - jest w niezakłóconej, czystej formie.

Podsumowanie
Kupiona dzisiaj Łomżą Niepasteryzowana to najlepsza z dotychczas próbowanych Łomż. O ile ostatnio próbowane piwo Łomża Pełne Wyborowe w puszce nie podeszło mi zupełnie (wydawało się lekko kwaskowate, czego nie lubię), Łomża Niepasteryzowane zrobiło na mnie rewelacyjne wrażenie i od dziś będę je śmiało polecał wszystkim znajomym.

Komentarze

 1. Drogi Adminie, jak prosiłeś tak przypominam: masz literówkę w tytule. Nie "Łoża", a "Łomża".

  Proszę bardzo

  Kuba

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło, że smakowało.
  Co do ceny, to w Suwałkach za 500 ml płaciłem ostatnio 2,40 czy 2,50 zł + kaucja za butelkę. Zapewne wyższa cena wynika z kosztów transportu, z Łomży do Suwałk jest trochę bliżej, niż na Dolny Śląsk.

  OdpowiedzUsuń
 3. To mi miło, że miałem okazję posmakować tego piwka. Dzięki serdeczne za polecenie bo zagości ono na stałe w moim menu.

  Co do kosztów transportu to tego nie przeskoczymy, a Żywiec i tak jest o wiele droższy. Nie mówiąc o imporcie.

  A teraz oczywiście prośba do wszystkich komentatorów - jeśli wynajdziecie inne regionalne smakołyki w oszczędnych cenach - pisać koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż, mam dosyć blisko do Łomży, więc piwo Łomża Niepasteryzowane kosztuje 2,30+kaucja za butelkę 0,5 l. Co najdziwniejsze, oprócz mnie mało osób lubi to piwo; popularniejsze są Żubry, Specjal czy Warka, choć te piwa są takie sobie (zwłaszcza ten pierwszy zszedł na psy). To taki szpan (chyba), że ja piję piwo ogólnopolskie, a nie lokalne. Btw ta buteleczka 0,3 jest cholernie klimatyczna- stylizacja na PRL (etykieta z taniego papieru, zacieki z kleju itp).

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do zdrowia, to słyszałem, że oprócz niepasteryzowanego powinno być też niefiltrowane. Czy Łomża taka jest?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie, nie jest. Ale można zakupić w dobrych sklepach inne piwa niefiltrowane, butelka w okolicach 4-5 zł.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.