Dobre piwo w dobrej cenie: Gniewosz Koźlak

Dzisiaj krótka recenzja bardzo dobrego piwa typu Koźlak, w dość ciekawej cenie, bo ok. 2 zł + kaucja za butelkę 0.33l. Produkty browaru Gontyniec coraz częściej zauważam na sklepowych półkach, ceny są zachęcające, dziś wypróbowałem zatem Koźlaka.


Niestety, nic nie zastąpi legendarnego Koźlaka z Browaru Krotoszyn, którego rewelacyjny smak to już najwyraźniej historia natomiast Gniewosz Koźlak mile mnie zaskoczył. Piwo jest odrobinę lżejsze niż klasyczny koźlak, z wyczuwalnym ale delikatnym posmakiem palonego słodu. Goryczka dobrana perfekcyjnie, znakomicie uzupełnia przyjemny aromat palonego ziarna, ale nie dominuje.

Piwo nie jest słodkie i nie wyczuwam w nim karmelu, co jest dla mnie wielką zaletą przy ciemnym piwie. Piwo nie jest zbyt mocne, co czasem zaburza smak, moc nominalna to zaledwie 6% przy ekstrakcie 14% i moim zdaniem to wystarczy.

Podsumowując - mamy lekkie i orzeźwiające ciemne piwo na naprawdę dobrym poziomie - nie pozostaje nic innego, tylko kupić i spróbować. Przy tej jakości trunku - to naprawdę oszczędny zakup.

Komentarze

 1. Gniewosz Koźlak- to brzmi jak nazwa jakiegoś owada :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. No ale za to jak swojsko, słowiańsko, sielsko i anielsko!

  OdpowiedzUsuń
 3. A może kiedyś doczekamy się w branży browarniczej marki "Tuskulańskie"... piwo, podpiwek, kwas chlebowy... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A właśnie, dziś kupując Żubra- jedyne polskie piwo, które jeszcze, jakimś cudem, mogę pić, zaczęłam poważnie myśleć o Tuskulańskim, swojskim, niepasteryzowanym. Wino już robimy, dlaczego nie robić piwo? Trzeba pomyśleć :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobre piwo i jeśli dobrze pamiętam zawiera chmiel, co dziś jest rzadkością.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.