Podświetlane kasetony reklamowe, numer domu, tablice...

Dzisiaj krótka praktyczna obserwacja, jako że jestem po zadaniu opisanym w tytule. Jak najskuteczniej i najtaniej podświetlić obiekt reklamowy?

Miałem do dyspozycji tablice wykonane profilaktycznie z mlecznej plexi, zatem możliwe do użycia w dwóch systemach - podświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Wstępnie w terenie były testowane dwa rozwiązania, co więcej z użyciem różnych metod oświetlenia. I co następuje.

Najlepszy i najtańszy efekt obserwuję instalując zewnętrzne światło na wysięgniku. Zaledwie kilkuwatowa świetlówka energooszczędna, odpowiednio ustawiona, jest w stanie odpowiednio oświetlić obiekt widoczny nawet ze 100m. Znacznie większa moc światła ustawiona za teoretycznie przepuszczalną dla światła plexi, nie daje w połowie takiego efektu.


To samo dotyczy oświetlenia w naszych domach - im więcej kloszy, przysłon i kombinatoryki, tym mniej wydajne jest nasze oświetlenie. Czyżby najlepiej zatem oświetlała goła żarówka - zapewne - ale rozwiązanie oświetleniowe musi jakoś wyglądać, nieprawdaż?

Komentarze

  1. Tylko że goła żarówka w domu daje wysokie kontrasty, co jest dosyć meczące. Trzeba znaleźć złoty środek.

    OdpowiedzUsuń
  2. a żarówek "mlecznych' zabroniła nam Unia Europejska

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.