Oszczędzanie w filmie - Trylogia Riddicka

Dziś o 22.20 jest okazja obejrzeć w TVP1 film Pitch Black (a jeśli nie możecie - polecam "wypożyczyć"). To produkcja rozrywkowa z gatunku Hard Core SF z elementami thrillera i horroru. Dlaczego piszę o Pitch Black, poza tym, że jestem fanem serii.


Otóż nieczęsto zdarza się w filmie, że relatywnie "oszczędnie" nakręcony, średnio-budżetowy film okazuje się dużym sukcesem oraz owocuje jeszcze lepszą kontynuacją - kinem w wielkim formacie na full wypas.

Z reguły jest tak, że sequele dobrego, wysokobudżetowego filmu są po prostu jak odgrzewane kotlety - po prostu nie "ten tego". Tu jest inaczej.


Pitch Black doczekał się kontynuacji w stylu Animatrix o tytule: The Chronicles of Riddick: Dark Fury / Kroniki Riddicka: Mroczna Furia oraz filmu pełnometrażowego zatytułowanego po prostu: The Chronicles of Riddick / Kroniki Riddicka.


Trylogia Riddicka już jest zaliczana do klasyki SF i otrzymuje wysokie pozycje we wszystkich rankingach. To rozrywka "pełną gębą" i hardkorowe SF dla prawdziwych facetów bez żadnej, jak ja to zwykle na blogu piszę, metroseksualnej popierdólki. (Drogie Czytelniczki - typowo dla was - też coś spróbuję za jakiś czas opisać - obiecuję... chyba że już macie jakieś swoje "damskie" propozycje filmowe... to piszcie w komentarzach.)

Komentarze

 1. Nie do przebicia, jeśli chodzi o ładunek humoru i ultraniski budżet są filmy zespołu Skurcz. Może nie każdy lubi ten klimat, osobiści uwielbiam :)
  http://www.youtube.com/watch?v=mGt7eCvtWhQ

  OdpowiedzUsuń
 2. oglądnąłem film w linku, niezłe jajca, już było późno, ale dziś wieczorem pojadę następne części :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Riddick jest zarąbisty :) Zresztą tanie filmy nie muszą być złe.

  OdpowiedzUsuń
 4. tombula, ostatnio nie mogłem u ciebie komentować? wszystko u ciebie działa ok?

  a z innej beczki ma być 4 cześć riddicka - ciekawe czy utrzymają poziom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Riddick jest bardzo dobry wiadomo:) ale znając tok „filmowych klasyków” na pewno któraś z części rozczaruje...

  Tofalaria produkcje ze stajni SKURCZ są mi znane kiedyś namiętnie oglądałem :D, dzięki za przypomnienie aż sobie odświeżę

  polecam też:

  http://www.youtube.com/watch?v=4Emm4Tu2xTY&feature=related

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli nie przelukrują i będą się trzymać prostej, rozrywkowej fabuły sprawdzonej w 3 poprzednich filmach - czyli jest źle - wchodzi Riddick - robi porządek + kilka zwrotów akcji

  to na pewno będzie to dobra rozrywka

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie gniewajcie się, ja jestem wielkim fanem SF ale Kroniki Roddicka moim zdaniem są mało interesujące. Aktor grający główną rolę jest jak z drewna. Może gdyby zagrał tam ktoś bardziej z krwi i kości i mający charakter (nie koniecznie aktor pierwszoligowy) to film by dużo mógł zyskać.
  Pozdrawiam, Tomek.

  OdpowiedzUsuń
 8. a ja jestem fanem SF i złego słowa nie mógłbym powiedzieć o KR, jest macho, jest kosmos, są ciekawi kosmici z własną religią dzięki której zyskują zdolności, tracąc duszę, i do tego tajemnicza historia pozornie zwyczajnego łobuza Riddica. Zbyt wiele jest filmów - masówek typu badziewnych Gwiezdnych Wojnen. Lepsze Sci-Fi to chyba tylko seria Obcy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Doskonały wpis! Niezwykle ciekawe porady przedstawione na Twoim serwisie. Gratuluję Twoją dyspozycję w przygotowanie tak interesujących artykułów. Chciałbym też zaprezentować zajrzenie własnego bloga, gdzie również znajdziecie ciekawe materiały na temat stylizacji. Serdecznie zapraszam do stronę mój blog. Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?