Skonczyłeś studia - czy jesteś debilem? Odpowiedź na polemikę Czytelnika.

Drogi Czytelniku,

Dzwonię do fachowca, zwykłego szeregowego fachowca w sprawie zepsutej pralki. Fachowiec przyjeżdża, wysłuchuje jaką ja mam sprawę, w koncu zerka na pralke - okazuje sie, że tylko dysza zapchana, więc nie ponoszę kosztów naprawy - tylko przyjazdu i ekspertyzy - stawka minimalna w moim miescie 50 zł, akceptowana przez wszystkich - cieszę się z tego obrotu sprawy - tamten czlowiek przyjechał, zainwestował w sprzęt naprawczy, poswięcił swój czas, pomógł mi... super!

Bank/Agencja jedna z drugą zajmują mój czas, w sposób nie taki jak Ty - przyjacielską rozmową - tylko rozmową/ekspertyzą można powiedzieć/planem-propozycją wspólnej publikacji i po tym jak na poważnie przygotowuję ofertę wylatuje mi że tylko mowa o mojej pracy na rzecz banku za darmo bo... jest to zgodne z ideą spoleczności.

Skroro to norma, czy to znaczy, że blogując i tworząc coś ja i okoliczni blogerzy finansowo-zakupowo-oszczędnościowi jesteśmy jakimiś głupkami, niżej w hierarchii społecznej od osiedlowego fachowca?

Nie sądze! Wielu z nas konczyło/konczy studia, wielu jest profesjonalistami w swoich dziedzinach... nie zgadzam się na takie podejście, choćbym miał zostać sam w tym stanowisku, będę trwał przy swoim.

Za dużo już czasu poswięciłem na pełne dobrej woli i pokazania się (i naszego mini-blogowego światka od najlepszej strony) rozmowy z WIELOMA ludźmi z korpo oraz agencji którzy się do mnie zgłosili i którzy finalnie pokazują mi swoje stanowisko - ewidentnie myślą, że my autorzy jesteśmy idiotami.

Ja się nie unoszę honorem i nie mam głowy wyżej chmur.

Poprosiłem tym razem znaną instytucję finansową, w ostatniej rozmowie o sto kilkadziesiąt zł brutto za publikację gościnną na 2 blogach - dla banku/kasy pożyczkowej tyle co nic, na jeden billboard przy moim biurze wydają min. 1000 zl + vat miesięcznie, a mają ich setki w całym kraju - dla mnie to koszt rozszerzenia hostingu, który musi ktoś ponieść, jeśli Ty i inni macie komfortowo przeglądać blogi, bez weryfikacji, bez spamu, z czytelnym układem (ta inwestycja wyszla z próśb czytelników niezadowolonych z bloggera!!!)


Ja za pracę blogera nie otrzymuje obecnie wynagrodzenia (nie mam zysków, ew. nadwyżki przekazuję w całości autorom gościnnym), jednak dopłacanie z wlasnej kieszeni do reklam kas pozyczkowych czy banków, lub wielkiego koncernu elektroniki przez autora takiego jak ja (i może Ty)?


Potraktowanie mnie - proponując moją pracę za darmo - instytucja finansowa/agencja (ostatnio 3-4 z kolei wielka firma z resztą) - obraża nie tylko mnie, ale całą grupę spoleczną - ludzi którzy się uczyli, studiowali, umieją jako tako wyrazić się w j. polskim...

Taki bank mówi mi, Tobie, koledze, koleżance autorce...
...trzeba było pralki naprawiać... jesteś debilem, bo jesteś inteligentem i blogi piszesz.Nie zgadzam się z tym podejściem.

Będę z tym walczył, choćbym miał zostać bez wsparcia, poparcia, zrozumienia, do ostatniego fana na FB czy Bloggerze, który mnie czyta.

Komentarze

 1. i generalnie, jeśli ktoś z autorów mnie czyta - jeśli się nie postawimy razem i nie przeciwstawimy agencjom/bankom chcących korzystac z naszej pracy za darmo to będzie źle

  zachęcam, aby odpowiedzieć stanowczo, a nawet bezczelnie osobom składajacym nam bezczelne i de facto obraźliwe propozycje

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele blogów podaje informacje o bankach. Jest to darmowa reklama, banki do tego przywykły.

  Banki to ogromne instytucje, dlatego mogą robić biznesy z wielkimi agencjami reklamowymi, nie z właścicielami blogów.

  Dobrze będzie nawiązać współpracę z agencją reklamową robiącą reklamę dla banku. Tylko oni mogą wstawić takie reklamy, praktycznie bez wiedzy banku.
  Bank płaci agencjom pewną pulę pieniędzy w każdym miesiącu, ale nie sądzę że dokładnie nawet wie gdzie reklamy są wyświetlane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w mojej twórczości mowa także o agencjach reprezentujących. banki

   chciałbym uświadomić czytelników, że one niemal ZAWSZE chcą reklamy za darmo

   zarówno firmy, jak i pośrednicy (agencje) - tak jak ludzie są przyzwyczajeni że programy komputerowe ściaga się z netu za darmo z torrentach czy pirate bay, tak samo z moich blogów chcą korzytsać ZA DARMO

   Usuń
 3. "mowa o mojej pracy na rzecz banku za darmo bo... jest to zgodne z ideą spoleczności."

  Skoro chca korzystac z Twego/naszego bogactwa (bo to "zgodne z idea spolecznosci"), to poslugujac sie ich logika to agencje/banki powinni zaczac nam rozdawac kase za friko (byloby to nie tylko zgodne z idea spolecznosci ale i z idea sprawiedliwosci spolecznej a w niektorych krajach UE i w USA byloby to tez zgodne z idea sprawiedliwosci :) ).

  Niewazne jak wielki i potezny jest Goliat... . Niech uwaza na Dawida, ktory sie kiedys moze pojawic :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trafiłeś w samo sedno - może pójdę z kamerą internetową do placówki banku i poproszę o przekazanie mi pieniędzy za darmo - publicznie przy kamerach - co powiedzą?

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Polsat cyfrowy - multiroom - problemy i pozorna oszczędność?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.