Być albo nie być półgłówkiem

Dzisiaj myknąłem kolejne 500 km przez Polskę. 150 km z tej trasy zrobiłem autostradami, za tą przyjemność zapłaciłem 23 zł 20 groszy ekstra. Oszczędziło mi to jednak dodatkowej porcji zmęczenia, dzięki czemu jeszcze dziś poszedłem do pracy i pozałatwiałem co nieco. Reasumując jestem na tej "inwestycji" do przodu.

Z ciekawszych rzeczy na trasie - przejechałem przez słynne Wylatowo - UFO nie widziałem, ale za to widziałem patrol drogówki przyczajony w Wylatowie w takim "dołku" przy ograniczeniu 40km/h - co ja gadam, nie widziałem niemal do ostatniej chwili (naprawdę dobrze zakamuflowani) a usłyszałem o nim odpowiednio wcześniej na CB-radio - sam przyznam się, że kilka razy zerkałem w niebo.

Skoro o byciu półgłówkiem mowa posłuchajcie. Wyobraźcie sobie - jedzie przed wami łysy koleś z wielką widoczną anteną CB na dachu, sprawiającą, że auto wygląda jak dziecięce autko na pilota. Koleś przywalnia na takim dziwnym niepozornym odcinku, gdzie wszelka logika nakazuje jechać min. 20 km/h więcej. Co robicie? Wyprzedzacie go? Czy kalkulujecie o co chodzi?


Tan łysy koleś to oczywiście byłem ja. Kierowca czarnego opla za mną nie wytrzymał i mnie wyprzedził, po czym dał rurę, trzeci samochód za mną to było srebrne mondeo tajniaków z drogówki - o czym doskonale wiedziałem, bo koledzy ze Wschowy nadali przez CB-radio jego położenie dosłownie co do kilku metrów...

Następną scenkę znacie z TVN Turbo, z programu "Uwaga Pirat".

Skoro o inteligencji mowa - na jednym z rodzinnych posiedzeń - lekko podchmielony (dwa Żywce) dałem się podpuścić i zrobiłem internetowy test na inteligencję - wynik 36 na 38 co dało mi 120 punktów IQ. Tak więc przynajmniej wpisuję się w przeciętność i trochę oleju w głowie jest (a promile też są, ale TYLKO I WYŁĄCZNIE po skończonej trasie!!!!).

Pozdrawiam dziś wszystkich kierowców, a szczególnie CB-raków :)

Komentarze

 1. mimo natężenia umysłu nie wiem jednak co znaczą te chińskie znaczki na obrazku

  być może ktoś dla jaj wziął tekst od Chińczyka z baru typu "kurczak w sosie majonezowym" a napisał "Namiętność"

  nie zrobiłbym sobie tatuażu z jakimś chińskim znaczkiem :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Znaczenie poszczególnych znaków mniej - więcej pasuje, na pewno nie jest to "kurczak po syczuańsku" w każdym razie - ale co znaczą całe wyrazy to Ci po tylu latach nie powiem.

  Ja tam jeżdżę jak wszyscy z konieczności: od pewnego czasu nie działa mi szybkościomierz...

  OdpowiedzUsuń
 3. Hah, ja zawsze uważnie obserwuje tych z CB, oni najlepiej wiedzą gdzie i kiedy zwolnić. I w sumie tyle już aut jeździ z radyjkami, że własnego mieć nie potrzeba. Wystarczy obserwować innych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakimi drogami jechałeś? jak stan nawierzchni?

  OdpowiedzUsuń
 5. Cale szczescie ja nie musze rozgladac sie po krzakach, musze tylko uwazac na fotoradary, ale te sa wyraznie oznakowane i gps przypomina mi o nich dodatkowo.

  Policja raczej rzadko lapie indywidualnie. W moim rejonie jest czesto kontrola ubezpieczen - automatyczna, stoi van z antena satelitarna na dachu i kamera i porownuje numery rej. z baza danych. Kawalek dalej stoi radiowoz i wylapuje tych bez ubezpieczenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomorze - A1 do Torunia - Gniezno - Września - Poznań - Leszno - Dolny Śląsk

  stan dróg dobry, lub bardzo dobry przez 99% trasy

  OdpowiedzUsuń
 7. Aha, Lobo, czas postojów wliczam do łącznego czasu jazdy - nie mierzyłem ile czasu spędziłem na postojach, w czasie każdego postoju filiżanka kawy i zjedzenie czegoś, na spokojnie.

  Warunki pogodowe były akceptowalne, mam w autku elektronikę stabilizującą jazdę więc na autostradach jechałem większość czasu legalne 140km/h

  OdpowiedzUsuń
 8. 99%, no no, to na prawdę nieźle jest z tymi drogami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A czas przejazdu nie najgorszy z trzema postojami, jak na PL, to całkiem dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 10. tak, zwłaszcza, że ten 1% złych dróg to były przejazdy w trakcie remontu

  OdpowiedzUsuń
 11. W tym Wylatowie na swieta to pewnie sie mijalismy ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Aaa, kojarzę, to pewnie ty leciałeś w strone Torunia tym Vrilem-3 z najnowszą antygrawitacją?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.