Podróż przez Polskę

Pyknąłem właśnie ok. 500 km przez Polskę, siedzę teraz przy piwku Amber Naturalny i próbuję dojść do siebie po 8h jazdy w nieciekawych warunkach. Nieciekawych pogodowo.


Wnioski z trasy? Stan dróg jest coraz lepszy - przez całą moją trasę nie zaliczyłem dróg z dziurami w w złym stanie - wszystkie krajówki odremontowane - aczkolwiek niektóre ewidentnie na odpierdól - krajówka Września-Gniezno za parę lat będzie znów dziurawa jak ser - widzę to po jakości robót, nie mówiąc o tym, że podskakuję na tej trasie, na świeżym asfalcie. Ot, pewnie fuszerka przed wyborami.

Kurza morda!!! Z 754 razy na CB-radiu słyszałem "Wesołych Świąt", jak mi ktoś jeszcze w sklepie lub na ulicy powie "Wesołych Świąt" nie wiem jak zareaguję, zapewne będę musiał wziąć coś na uspokojenie. Dość! :)

Nie wiem co tu napisać kretynom, którzy przy tej pogodzie popychają ok 150km/h albo i więcej? Hmm... tacy debile na pewno bloga nie czytają. Najgorzej, że taki psi dzyndzel na kaczych łapach zabije nie tylko siebie, ale i tych, co spokojnie jadą naprzeciwko, ostrożnie, z głową. Kilka karetek na sygnale mijałem.

No cóż, zapewne to są tacy chłoptasie co po prostu jaj nie mają, są zcwelowani do cna, są śmierdzącymi tchórzami, w życiu codziennym gęby nie potrafią otworzyć, każdy takiego popchnie i kopnie w zad, no i ci kastraci myślą, że sobie męskość nadrobią przesadną brawurą i cwaniakowaniem na drodze - przy mgle i marznącej mżawce. Nic bardziej mylnego. Z kurczaka orła nie zrobisz.

Komentarze

 1. Mnie czeka jutro 200km a zapowiadaja jutro gololedz :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Września-Gniezno, co nierówna? mój kolega nie miał zastrzeżeń do stanu drogi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wesołych i pogodnych Swiąt dla RO ,
  mnóstwa postów i ciekawych pomysłów
  oraz racjonalnego spożywania świątecznych
  smakołyków :-)
  Za horyzontem życzy !

  OdpowiedzUsuń
 4. ta... 500 km w 8 gdzin. Az sie slabo robi.
  W Polsce tych zakichanych autostrad nigdy nie wybuduja...

  OdpowiedzUsuń
 5. Niedawno przejechałem 600km w 4h. ...w Reichu.
  Spokojnie 120-200kmph po autobanach. Później od granicy koło Zgorzelca do W-wy ponad 500km również ok. 8h. Polska to niestety Meksyk Europy...
  Zgadzam się, co do diagnozy odnośnie idiotów, którzy po mieście lub jednopasmówkach jeżdżą 150kmph. Niestety chyba muszą zginąć, bo do ich małych móżdżków nic nie dotrze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za życzenia :)

  Września Gniezno lekko nierówna - fakt - czuję to jako kierowca. Nie ma dziur, ale asfalt miejscami "falisty"


  z tych 500 km, 100 km autostradami, reszta drogami w całkiem dobrym stanie, jestem zadowolony jak na PL, jedynie warunki pogodowe dość złe

  Artur, tak - mówiłem o idiotach na wąskich jednopasmówkach i w miastach, nie o autostradzie

  OdpowiedzUsuń
 7. Jako że trochę jeżdżę po świeżo wyremontowanych drogach to wrzucę swoje 3 grosze.
  Otóż paradoksalnie, mimo że są szersze i gładsze, to jeździ się nimi _wolniej_. Wszystko przez trend, żeby co kilkaset metrów budować wysepki i stawiać zakazy wyprzedzania. W efekcie tego jeden ciągnik/tir jest w stanie sparaliżować ruch na przestrzeni wielu kilometrów. Ostatnio miałem myśl, żeby wprowadzić nowy znak - 'Wyprzedzanie dozwolone na odcinku x metrów', byłoby ekonomiczniej...
  Dodatkowo jest to bardzo niebezpieczne, bo próby wyprzedzania takiego zawalidrogi odbywają się jak najszybciej, niekoniecznie w miejscach najlepszych do tego celu. Nie wspomnę o tym, że same wysepki to dodatkowe zagrożenie (a niby czemu przed każdą stoi znak 'Niebezpieczeństwo'?), choćby w przypadku lekkiego poślizgu tracimy połowę drogi do manewrowania.

  I jeszcze jedno - osobiście nie widzę nic złego w jechaniu 150 jednopasmówką przy pustej drodze i dobrych warunkach pogodowych. Przy tym, co działo się wczoraj - całkowicie się zgadzam, że trzeba nie mieć rozumu. Na dobrych oponach zimowych i z napędem 4x4 nie odważyłem się przekroczyć ograniczeń.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie że pozytywnie wypowiadasz się o drogach, miło też słyszeć że przynajmniej drogi krajowe są w całkiem dobrym stanie. Wesołych Świąt.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.