Lepsza organizacja pracy

Jak pisałem wczoraj ostatnio zajmuje się poprawą organizacji pracy i samoorganizacji jako takiej. Sprawa jest prosta - lepsza organizacja to oszczędność czasu = oszczędność pieniędzy. To jednak nie wszystko - lepsza organizacja to także mniej nerwów, możliwość skupienia się na zadaniu w efekcie więcej pieniędzy.

Teoretycznie wielu rzeczy o organizacji uczyłem się na kursach, z książek, itp. i zawsze próbuję i próbowałem wdrażać usprawnienia w życie (z różnym skutkiem).


Dziś zacząłem w biurze porządkować szuflady zawalone gadżetami, drobną elektroniką, częściami, artykułami biurowymi. Teoretycznie wszystko jest oczywiste i wiadomo gdzie co jest, jednak kiedy trzeba coś znaleźć różnie to bywa.

Do organizacji szuflad zamierzam użyć plastikowych segregatorów na drobne narzędzia - kupiłem kilka segregatorów-organizerów zaledwie za kilka zł za szt.

Zaletą tego sposobu organizacji jest to, że wszystko doskonale od razu widzę przez przeźroczyste plastikowe wieko pojemnika. Jestem wzrokowcem - jeśli czegoś nie widzę - jest mi mniej wygodnie to zorganizować. Już po pierwszym dniu i zaledwie częściowym wypełnieniu 3 pojemników widzę, że jak dla mnie to rewelacyjny sposób organizacji.

P.S. Zainteresowanym własną firmą/działalnością polecam wrócić to ***TEGO ARTYKUŁU***

Komentarze

  1. dzięki za ten pomysł, do tej pory stosowałam tylko w szafce z narzędziami, ale widzę, że w szufladzie miałoby to sens!

    OdpowiedzUsuń
  2. no właśnie - dlaczego mamy tego używać tylko w pudle na narzędzia a w szufladzie z gadżetami mieć chaos?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.