Tanie podróżowanie - Grodziec - zamek z bajki

Akropol w Rodos
Po wczorajszym wpisie (post odświeżony - publikacja: styczeń 2011) krytykującym Egipt i Tunezję przypomniała mi się moja wycieczka na rodyjski Akropol. Częściowo na ten akropol wspiąłem się, częściowo podjechałem rozklekotanym lokalnym greckim autobusem bez klimatyzacji.

O ile samo miasto Rodos jest perłą średniowiecznej architektury, to po mojej krótkiej, aczkolwiek wyczerpującej podróży w upale czterdziestostopniowym ukazały mi się....

jakieś odrapane trzy i pół kolumny na krzyż...
...zarys fundamentu, oraz trochę porozrzucanych kamieni. I ja sobie mam wyobrażać jak to niby było w czasach świetności. Żenada, śmiech, porażka. Najciekawszym znaleziskiem historycznym na Akropolu było zakamuflowane w krzakach betonowe stanowisko obrony przeciwlotniczej z czasów II Wojny Światowej, ale czy to w Polsce nie ma ciekawych bunkrów?

Cudze chwalicie - swego nie znacie
Śmigając autostradą A4 w kierunku niemieckiej granicy, zdecydowanie warto zarezerwować parę godzin ekstra, albo nawet dzień i zobaczyć autentyczny, rasowy i niepowtarzalny zamek z bajki bijący na głowę dziesiątki miejsc na egzotycznych wczasach.

Zjeżdżamy z autostrady w okolicach Chojnowa, kręcimy się koło 20 minut po wioskach i oto naszym oczom ukazuje się to cudeńko:


Co ja będę pisał - więcej tutaj www.grodziec.com/galerie-zdj.html

Grodziec to godziny nieskrępowanych wędrówek po wszelkich zakamarkach zamku i fortyfikacjach (skontrastujcie to z minutowym przepędzeniem zapoconej wycieczki przez jakieś wnętrze piramidy!). To ogromna radość dla dzieciaków. To rozkosz dla podniebienia - dobra zamkowa kuchnia, staropolskie smakołyki na kiermaszach. Sympatyk militariów ma czasem okazje poćwiczyć strzelanie czarnoprochowe - ja ostatnio zapoznałem się z łukiem mongolskim. Panie docenią to, że dzieciaki zajęte, a mąż wreszcie szczęśliwy i przysiądą sobie na murku podziwiając widoki, albo spacerując po lesie koło zamku... la dolce vita!!!

Komentarze

 1. Świetny miałeś pomysł na serię "Tanie podróżowanie", szczerze gratuluję.

  Wracając do najbliższej okolicy warto się rozejrzeć po okolicy, popytać znajomych, ponieważ np. w Lubuskiem w którym mieszkam są naprawdę ciekawe bunkry w Międzyrzeczu, ale także sporo jeszcze "nie turystycznych" atrakcji, np poniemieckich cmentarzy, jezior, ścieżek w lasach, i oczywiście dużo, dużo pagórków(niby nic w porównaniu do gór, ale jak ktoś mieszka na nizinie, albo pojezierzu to jest to naprawdę fajna atrakcja).


  Jak widać, warto się rozejrzeć po okolicy :)

  Pozdrawiam, Kuba

  PS mówiąc "nie turystycznych" miałem na myśli jeszcze nie popularne miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj, o MRU i Międzyrzeczu też tu będzie. Rodzina ma domek letniskowy w okolicy i bywam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli chodzi o tanie podróżowanie to polecam ojczystą Suwalszczyznę. Za dużo architektury i zabytków się tutaj nie uświadczy, ale za to przyroda, krajobrazy itp. wynagradzają to chyba z nawiązką. Można jeździć rowerem, spacerować i podziwiać widoki, czy popływać sobie w jeziorze. Jak Mazury, tylko nie tak skomercjalizowane. Tani nocleg nie jest dużym problemem.
  Poza tym warto skosztować smacznego, miejscowego jedzenia, jednak jeżeli o to chodzi to z cenami bywa baardzo różnie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. o Suwalszczyźnie słyszałem, że są bardzo ładne krajobrazy, ale nie znam na tyle, aby coś napisać

  dobrze, że piszecie w komentarzach te informacje

  OdpowiedzUsuń
 5. ''Witaj, o MRU i Międzyrzeczu też tu będzie. Rodzina ma domek letniskowy w okolicy i bywam :)''Zapraszam na bloga:wkleiłam trochę zdjęć z MRU.
  Zarąbiaste miejsce!
  Polecam!
  Jest możliwość dogadania się z oprowadzaczami na 8 godz wycieczkę po "kanałach"

  OdpowiedzUsuń
 6. My z mężem jadąc na urlop zawsze staramy sie przy okazji jak najwięcej zwiedzić.Jeden wyjazd a mnóstwo wrażeń i pięknych okolic, zabytków.

  OdpowiedzUsuń
 7. wiem, że niektórym ciężko klikać po menu, więc podaję gotowy link do przykładowej galerii:

  ****TUTAJ****

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak sprzedać niepotrzebne przedmioty?

Oszczędna dieta - oszczędne żywienie - 200 zł na osobę na miesiąc. Jak przeżyć tanio?

"Nie bierz d**y z tej samej grupy." - oszczędzanie nerwów w relacjach z kobietami.